Społeczeństwo mówi dość. Protest przeciwko działaniom policji 27.12.2021r.

Na dzień 27.12.2021r. jest zaplanowany “protest przeciwko działaniom policji”. Ma odbyć się w Opolu pod KWP przy ul. Korfantego 2. Wydarzenie jest zaplanowane w godz. 16:00- 20:00.

Protest został zgłoszony przez organizatora.

Ma odbyć się w sposób pokojowy.

Duża ilość przypadków, które były widoczne na wielu nagraniach jest powodem, że społeczeństwo nie godzi się na działania policji, które były na nich widoczne.

Do tych sytuacji dochodzi na terenie całego kraju.

Interwencję, które rozpoczęły się z powodu braku maski zakończyły się na przymusie bezpośrednim, zatrzymaniach na tzw. “dołki”. Dochodziło też do próby zastosowania środka zapobiegawczego jakim jest areszt.

Legitymowania z powodu braku maski wśród zdrowych ludzi są kontrowersyjne dla społeczeństwa. Dochodzi do okazywania różnych emocji, nawet tych uznanych za agresywne. Obywatele wiedzą, że nakładane i egzekwowane “prawo” w stosunku do zdrowych ludzi z powodu braku masek nie jest zgodne z obowiązującym stanem prawnym w Polsce. Potwierdzają to nie tylko analizy ekspertów prawa ale również uzasadnienia sądów.

Społeczeństwo spodziewa się że strony funkcjonariuszy policji ochrony swoich praw i mienia, działania zgodnego z konstytucją.

Dochodzi do tzw. spychologii, funkcjonariusz legitymuje, kieruje sprawę do sądu, sąd decyduje.

Zaplanowany protest jest również odpowiedzią na kolejny przypadek zatrzymanego mężczyzny, który miał miejsce na terenie Opola, w galerii handlowej.

Plakat wydarzenia:

Similar Posts

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
jerzy
jerzy
2 lat temu

oni mają to głęboko w czterech literach. kasa za to jest niezła i tylko to się liczy