|

BIELSKO- BIAŁA: sprzeciw społeczeństwa wobec działań prezydenta miasta i segregacji sanitarnej coraz większy.

W ostatnim czasie w Bielsku- Białej rośnie sprzeciw społeczeństwa wobec segregacji sanitarnej oraz działań prezydenta miasta.

Powstają różnego rodzaju akcje od składania petycji do prezydenta miasta, po akcje plakatowe, nawet taką która zakończyła się pod domem prezydenta.

Odbyło się wiele protestów oraz doszło nawet do pozostawienia napisów na Beskidzkiej Izbie Lekarskiej. Co prawda wszystkich akcji nie należy ze sobą łączyć mają one jednak wspólną cechę- społeczeństwo ma dość, jest przeciwne bezprawnej segregacji sanitarnej i wyraża to w różny sposób.

Na terenie miasta odbyło się wiele protestów sprzeciwiających się covidowej narracji rządowej. Ludzie wyszli na ulice przeciwko segregacji sanitarnej, szkodliwym restrykcjom, przymusowi szczepień, zamykaniem gospodarki, nakładaniem nielegalnych przepisów na obywateli. W protestach brali udział również medycy, naukowcy, profesorowie, prawnicy, przedstawiciele różnych organizacji.

W ostatnim czasie mieszkańcy składali do prezydenta miasta Bielsko- Biała Jarosława Klimaszewskiego petycję.

Dotyczyła ona publicznego wycofania się z deklaracji poparcia dla działań tworzących stan segregacji społecznej oraz zaprzestania działań segregacyjnych w podległych prezydentowi instytucjach. W petycji skupiono się na wypowiedziach prezydenta miasta, w których według mieszkańców popiera niezgodną z prawem segregację społeczną, popieranie sprawdzania przez pracodawców zaszczepienia bądź niezaszczepienia pracowników, oczekuje na przepisy umożliwiające w praktyce stosowanie segregacji społecznej i dające możliwość wglądu w chronione prawem indywidualne dokumenty medyczne pacjenta, oczekuje na przepisy umożliwiające wykluczenie społeczne osób niezaszczepionych i twierdzi, że rozwiązania dające osobom zaszczepionym większe przywileje niż osobom niezaszczepionym są dobrym rozwiązaniem.

Mieszkańcy w wspomnianej petycji zażądali: publicznego wycofania się Pana prezydenta ze słów wspierających i popierających weryfikację pracowników przez pracodawców w kwestii szczepień i umożliwiających łamanie praw pacjenta do tajemnicy medycznej, wycofania się ze słów wyrażających oczekiwanie na przepisy umożliwiające łamanie praw pacjenta do tajemnicy medycznej, wycofania się ze słów popierających większe przywileje dla osób zaszczepionych niż dla osób niezaszczepionych, wycofanie z podległych prezydentowi placówek i instytucji m.in.: Teatr Polski, Teatr Lalek Banialuka czy BCK procedur podczas których widzowie są proszeni o składanie oświadczeń dotyczących przebytych szczepień.

Odpowiedź prezydenta miasta na petycję nie spełniła oczekiwań mieszkańców. Oto jej treść:

Kolejnym sprzeciwem społecznym była akcja plakatowa, która zakończyła się pod domem prezydenta miasta. Dotyczyła nie tylko segregacji sanitarnej ale również podwyżki pensji o 80% w dobie kryzysu, gdy na mieszkańców są nakładane kolejne podwyżki. Podczas gdy grupa osób rozwieszała plakaty w okolicy domu prezydenta, pojawiła się policja oraz straż miejska, jednak nie podjęła wobec uczestników żadnych czynności. Anonimowo nadesłany film z akcji plakatowej, która odbyła się 29 stycznia, można zobaczyć pod linkiem:

https://youtube.com/shorts/8ztrxnwtOMI?feature=share

Z nieoficjalnych informacji wynika, że w niedzielę 30 stycznia podczas akcji WOŚP (której wiele osób nie chce już popierać przez to, że osoba, która jest jej twarzą stanęła po stronie segregacji sanitarnej) na terenie miasta w jednej z galerii mała grupa osób roznosiła ulotki informacyjne oraz wrzucała do puszek podobizny banknotów z 30 srebrnikami.

Zobacz również:

Napisy na ścianach Beskidzkiej Izby Lekarskiej w Bielsku-Białej “faszyzm medyczny”.

Similar Posts

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments