|

Do inwazji Rosji na Ukrainę może dojść podczas trwania Igrzysk Olimpijskich? USA tak twierdzi.

11 lutego 2022 roku (piątek) wieczorem doradca prezydenta USA do spraw bezpieczeństwa narodowego Jake Sullivan podczas konferencji prasowej przekazał informację, że inwazja Rosji na Ukrainę może rozpocząć się w każdej chwili.

Konferencja prasowa odbyła się po rozmowie prezydenta USA z przywódcami kilku państwa Zachodu w tym z prezydentem Polski Andrzejem Dudą.

Jake Sullivan mówił o oznakach dalszej eskalacji ze strony Rosji wokół Ukrainy i uznali, że do inwazji może dojść jeszcze podczas Igrzysk Olimpijskich. Swoje wypowiedzi opierał na informacjach zebranych przez amerykański wywiad.

Amerykańska telewizja PBS podała (opierając się na trzech źródłach dotyczących obronności), że prezydent Rosji podjął decyzję o inwazji na Ukrainę.

Jake Sullivan stwierdził, że w związku z uzasadnionymi przez rząd USA podejrzeniami jeszcze podczas Igrzysk może dojść do inwazji na Ukrainę i zapewnił, że są na to przygotowani i od razu natychmiastowo będą podejmować działania, a wsparcie dla Ukrainy będzie natychmiastowe i ciągłe.

Doradca prezydenta USA stwierdził, że do wybuchu kolejnej wojny światowej może dojść w każdej chwili.

Rząd USA apelował również do swoich obywateli aby natychmiast opuścili Ukrainę.

Rzeczniczka rosyjskiej dyplomacji Maria Zacharowa poinformowała, to angolasy potrzebują wojny i tylko Stany Zjadnoczone właśnie są zainteresowane konfliktem. Prowokacje, dezinformacja i groźby to ich ulubione rozwiązanie własnych problemów. Amerykańska maszyna wojskowo- polityczna jest gotowa do ponownego przejścia po ludzkim życiu. Cały świat patrzy jak ujawniają się ich militaryzm i imperialne ambicje.

Zdaniem rosyjskiej rzeczniczki NATO umacnia swoją obecność w pobliżu granic Rosji i zaostrza sytuację wokół Ukrainy, aby stworzyć pretekst do konfliktu.

Przypomnijmy, że Olimpiada w Pekinie rozpoczęła się 4 lutego 2022 roku i ma trwać do 20 lutego 2022 roku.

 

Similar Posts

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments