|

Polacy nie chcą iść na wojnę.

“Do MON wpłynęło niewiele wniosków o zgodę na służbę w ukraińskim wojsku,… liczbę tych wniosków można policzyć na palcach jednej ręki”– powiedział wiceminister obrony Wojciech Skurkiewicz. Ale dodał, że może dochodzić do przypadków wyjazdu bez wymaganej zgody.

Wedle polskiego prawa obywatel polski może przyjąć służbę w obcym wojsku lub obcej organizacji wojskowej za zgodą ministra właściwego do spraw wewnętrznych, a w przypadku byłych żołnierzy zawodowych za zgodą Ministra Obrony Narodowej.

Jak donosi https://euromaidanpress.com/2022/03/10/legendary-canadian-sniper-who-fought-isis-arrives-in-ukraine/

Do Kijowa przybyło już 40 tys. zagranicznych żołnierzy. Wyróżniają się Kanadyjczycy,  jest ich ponad 500. Więc w Legionie Międzynarodowym zostanie dla nich utworzona osobna jednostka.

Legendarny snajper kanadyjskich sił zbrojnych znany jako „Wali” przybył na Ukrainę, aby dołączyć do walki z rosyjskimi najeźdźcami.

Były snajper Królewskiego 22 Pułku, Wali ma doświadczenie bojowe w kilku wojnach. 40-letni żołnierz służył w Afganistanie jako snajper Kanadyjskich Sił Zbrojnych w latach 2009-2011. W 2015 roku wyjechał do Iraku, by walczyć z Państwem Islamskim (ISIS).

Wali mówi, że obrazy zrujnowanych ukraińskich miast i masowe ostrzały ludności cywilnej zmotywowały go do włączenia się w walkę z Rosją.

Przybył na Ukrainę bez broni, ale twierdzi, że jest wyposażony w maskę przeciwgazową, strój maskujący powszechnie używany przez snajperów, lornetkę i kurtkę bojową.

Kanada zaleca swoim obywatelom unikanie  podróży na Ukrainę ale rząd nie będzie sprzeciwiał się wstąpieniu obywateli Kanady w szeregi Legionu Międzynarodowego. Kanadyjska minister spraw zagranicznych Mélanie Joly stwierdziła, że ​​był to „indywidualny wybór” i że Kanada „wspiera obecnie każdą formę pomocy dla Ukrainy”.

Similar Posts

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marcin
Marcin
2 lat temu

W Kanadzie 1,3 mln ludności przyznaje się do ukraińskich korzeni. https://en.wikipedia.org/wiki/Ukrainian_Canadians