Telewizor plus

Część  gospodarstw domowych, wyposażonych w starszy sprzęt nie będzie mogła, już w tym roku, odbierać sygnału naziemnej telewizji cyfrowej.

W związku z tym, sejm uchwalił w środę przepisy przewidujące 250 zł dofinansowania, do zakupu telewizora oraz 100 zł do dekodera, w związku ze zmianą standardu nadawania telewizji.

W głosowaniu projekt ustawy został poparty przez większość posłów.

 

Operacja przejścia na nowy standard nadawania będzie przeprowadzana w czterech etapach. Pierwszy etap – od 28 marca 2022 r. – będzie dotyczyć województw dolnośląskiego i lubuskiego. Drugi etap – od 25 kwietnia 2022 r. – województw: kujawsko-pomorskiego, pomorskiego, wielkopolskiego i zachodniopomorskiego, trzeci etap – od 23 maja 2022 r. – łódzkiego, małopolskiego, opolskiego, podkarpackiego, śląskiego, świętokrzyskiego, zaś czwarty, od 27 czerwca 2022 r. – województw: lubelskiego, mazowieckiego, podlaskiego, warmińsko-mazurskiego.

Komentarz czujny.pl:

W mediach głównego nurtu piszą, że rząd  dofinansował telewizory. NIE! My mówimy, że: “rząd nie ma swoich pieniędzy, tylko nasze”. Nie szastać naszymi pieniędzmi! Szczególnie na telewizję, która…kłamie.

Telewizja to jedno z narzędzi do kontroli społeczeństwa. Przypomnijmy, że obowiązuje abonament radiowo-telewizyjny w wysokości 24.50 zł miesięcznie. Abonament jest niechętnie płacony przez Polaków i trudno jest go wyegzekwować. Bo nie ma centralnych rejestrów odbiorników i nie ma kontroli kto ma radio czy telewizor. Ale użytkownicy, którzy uzyskają dopłatę na telewizor już będą w systemie i być może oddadzą dopłatę z nawiązką w postaci abonamentu.

 

Similar Posts

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Stefan
Stefan
2 lat temu

Telewizji analogowej nie da się hakować. A w telewizji cyfrowej wszystko jest możliwe. Już kiedyś próbowali radio i telewizję na cyfrowe przerobić ale wtedy się nie udało. Kiedyś na zajęciach z BHP mówiono o potrzebie posiadania telewizora lub odbiornika radiowego na wypadek stanu zagrożenia, wojny, bo chodziło o szybki odbiór niezbędnych informacji. Dzisiaj to już nie za bardzo ma sens. Szczególnie wówczas gdy wszystko będzie cyfrowe, oddzielenie prawdziwych od fałszywych informacji będzie bardzo trudne. Kiedyś uczono jaki sygnał alarmowy co oznacza a dziś piszą; nie wychodź z domu bo silny wiatr, strefa czarna, pomagaj starszym, ankieta, etc. Jednym słowem “aktualizacja” i wszystko jasne. Pozdrawiam

Grzesiek
Grzesiek
2 lat temu

A właściwie po co ta cała zmiana ? Nigdzie nie mogę znaleźć sensu takiego drenowania kieszeni i zasyfiania planety.