Po tej debacie kanał YT WRealu24 został skasowany.

W drugiej debacie liderów środowisk wolnościowych, którą poprowadził redaktor Piotr Szlachtowicz z telewizji WRealu24, udział wzięli:

Anna Kubala, radca prawny z Warszawy,

Szczepan Krzewicki lider stowarzyszenia „Nowa Polska ponad podziałami” z Rudy Śląskiej,

Marcin Bustowski rolnik z Jeleniej Góry, lider partii „ Przebudzeni konsumenci”,

Grzegorz Płaczek, autor książki „ To się samo komentuje”, fundacja „ Nowe Spektrum” oraz

Marek Majcher z Krakowa, redaktor naczelny Czujny.pl.

Debata trwała półtorej godziny, redaktor Szlachtowicz zadał przybyłym gosciom cztery otwarte pytania.

Czy Polacy są gotowi na zmiany na scenie politycznej?

Serie odpowiedzi rozpoczął Marek Majcher: Polacy nie są gotowi na zmiany, bo nie mają dostępu do informacji.  Telewizje koncesjonowane Polsat, TVN, TVP pomimo pozornych różnic nadają tak naprawdę ten sam przekaz.

Marcin Bustowski wywołał poruszenie oznajmiając, że trzeba się otworzyć na inne środowiska narodowościowe. Bo „chodzenie z flagą biało-czerwona to skrajny nacjonalizm, który jest niedobry, bo zamyka nas na inne narodowości”.

Zaskakujące słowa, mając na względzie, że Marcin Bustowski jest autorem słów:

„Amerykańska parówka wypełniona izraelską treścią” – tak określił rok temu prezydenta Andrzeja Dudę.

Teraz lider partii „ Przebudzeni konsumenci” uważa, że trzeba otworzyć się na Romów, Serbo-Łużyczan, mniejszość niemiecką i Greków.

Szczepan Krzewicki podniósł  zauważył, że obecni na debacie wykonują świetną robotę, którą należy kontynuować: Grzegorz Płaczek- wykonujący pracę analityczną, Anna Kubala krzewiąca świadomość prawną, Marcin Bustowski zajmujący się arcyważnym tematem zdrowej żywności i Marek Majcher jako lider mediów niezależnych.

Anna Kubala polemizuje z Markiem Majchrem. Marek oceniał, że przekaż środowisk wolnościowo- antysystemowych dociera do 2-3 milionów Polaków. Pani radca uznała, że zajmujemy się tak szerokim spektrum tematów, że  docieramy do 30-40 % społeczeństwa.

Drugie pytanie: Co w Polsce jest do zmiany od zaraz, co jest najbardziej zepsute?

Grzegorz Płaczek stawia na żywność , mówi, że jako pierwszy w  Polsce wysyłał swój mocz do laboratorium w Niemczech na obecność glifosatu, stawia na zmiany w wymiarze sprawiedliwości i w sferze służby zdrowia, należy dbac o prawdę historyczna.

Marek Majcher podszedł do pytania kompleksowo i przytoczył 21 żadań Ruchu Społecznego „ Zjednoczeni” . Ten ruch społeczny już 3 maja 2020 roku przedstawił konkretny program polityczny, wraz z żadaniami zmian do nich prowadzących.

Anna Kubala jak prawdziwy wolnosciowiec  chce, żeby Polacy brali odpowiedzialność za siebie samych. Też w lecznictwie. Można korzystać ze sprawdzonych wzorów, n.p. ze Szwajcarii. Słuzba zdrowia nie musi być państwowa a Polacy powinni się ubezpieczać i wykupywać abonamenty zdrowotne dopasowywane do swoich potrzeb. W ten sposób pieniądze nie będą marnotrawione przez państwowych urzędników i zarządców szpitali.

Pytanie trzecie: Ostatnie dwa lata to pasmo bezkarności władzy i łamania prawa. Czy i jak postawić odpowiedzialnych przed sądem?

Szczepan Krzewicki opowiedział, że zgłaszał zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstw do ABW. Na przykład na premiera Morawieckiego. Oficer ABW w szczerej, prywatnej rozmowie ze Szczepanem powiedział, że nie może prowadzić postępowania wobec swojego  przełożonego jakim jest premier RP.

Grzegorz Płaczek przypominał o tym jak system już na najniższym szczeblu, rękami szeregowych policjantów, urabiał niepokornych obywateli.  Policjanci dawali symboliczne  mandaty 20 złotowe za „niemanie maseczki”.

Taka kwota, która miała na celu machnięcie ręką i zapłacenie, przez ofiarę niesprawiedliwości. Żeby ofiara w symboliczny sposób, sama uznała się za winowajcę.

Płaczek jako przedstawiciel fundacji chodził do posłów sejmu RP z dowodami na kradzieże i krzywdy czynione przez najwyższych urzędników państwowych. W reakcji słyszał odpowiedź  „a co my możemy z tym zrobić” ?

Podobnie, kiedy składał zawiadomienia do CBA. Bezskutecznie, bo urząd powołany do ścigania przestępstw nie podejmował działań. Skonkludował, że system jest nie do ruszenia, system się broni i nie pozwoli ruszyć „swoich”.

Pytanie czwarte: Wybory. Czy brać udział, jaki system wyborczy?

Szczepan Krzewicki nawiązuje do wyborów uzupełniających w Rudzie Śląskiej na stanowisko prezydenta. Mamy swojego kandydata: Pawła Dankiewicza.  Mówi, że to komedia. Kandydaci musza zebrać określona pule głosów poparcia. Część kandydatów ma na listach poparcie … nieboszczyków.

Sprawa jest przemilczana i zamiatana pod dywan. Szczepan proponuje jawnośc głosowania, żeby takie sprawy nie miały miejsca.

Anna Kubala nie jest demokratką. Uważa, że wybory gdyby mogły cos zmienić, to byłyby zakazane.

Marek Majcher nawołuje do stworzenia alternatywnego państwa ale też  do działania wielowektorowego. Należy brać udział tez wyborach politycznych, trudno, że na zasadach systemu.  Pomimo wewnętrznych różnic zdań, wspólnie środowiskowo, bez wchodzenia w koalicje z partiami systemu, nawet z Konfederacją, która jak dojdzie co do czego to nie wywiążę się z zawartych ustaleń.

W artykule zawarłem mały fragment wypowiedzi, program trwał 90 minut. Dwa dni póżniej kanał na youtube telewizji WRealu24 został skasowany.
System boi się ruchów, nad którymi nie ma kontroli.

Debatę możecie zobaczyć poniżej:

21 żądań Zjednoczonych!

Similar Posts

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Logic
Logic
1 rok temu

Bustowski wyszedł najsłabiej, chce żebyśmy się bratali z cyganami złodziejami, na głowę upadł. Natomiast najlepsza Kubala która gardzi demokracją tak jak Ja zresztą. Najlepszym systemem jest monarchia absolutna więc a od obalania systemu jest wojsko a nie zwykli ludzie.

warcabnik medzu slovjansky.com

co do mniejszosci, to kaj slazacy??? ciekawe ile ludzi to czyta? podajcie swa lokacje ja OK
Warcaby.Pl dają nagrody za mś, a czy umiejętności masz? Jezyk interslavic.com ty znaješ? slovjansky.com znacie?