|

Zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez OMZRiK i Rafała G.

“Słowo się rzekło, kobyła u płotu” – rozpoczęto proces pozywania i doprowadzenia przed oblicze sprawiedliwości Ośrodka Szkalowania Polaków na czele z Rafałem G.

Od kilku tygodni Marek Majcher jest nękany przez OMZRiK. Publiczne pomawianie jest bardzo uciążliwym i niebezpiecznym dla ofiary procederem. Pomówienie bywa jak kula śniegowa. Zaczyna się od małego kamyczka zrzuconego z wysokości, który po pewnym czasie przeistacza się w wielką kulę. Na przykład Portal LoveKrakow przedrukował pomówienia OMZIRK-u, bez nawet pobieżnej weryfikacji. Na szczęście po szybkiej interwencji redaktora Majchra opublikowali sprostowanie.

https://lovekrakow.pl/aktualnosci/marek-majcher-jestem-niezaleznym-dziennikarzem_47769.html?fbclid=IwAR21-_BORlN4v-92sZ8gw_Ftb2vOHXu9P27eG4TSCsExeKnKBMY9zKdsOWM

20 września redaktor naczelny portalu Czujny.pl odwiedził Prokuraturę Okręgową w Krakowie i złożył zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa o treści:

Zgłaszam przestępstwo nękania wzbudzające poczucie zagrożenia, poniżenia, udręczenia w sposób istotnie naruszający moją i mojej rodziny prywatnośc.

Od początku września na fan-page facebook.pl „ Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych” ukazują się szkalujące artykuły i zamieszczane są nieprawdziwe informacje oczerniające moją osobę i moich najbliższych.
Do dnia dzisiejszego ukazało się 12 takich publikacji, które wyczerpują znamiona publicznego nekania w myśl art. 190a:
Art.  190a.  [Uporczywe nękanie. Kradzież tożsamości]
paragraf 1. Kto przez uporczywe nękanie innej osoby lub osoby jej najbliższej wzbudza u niej uzasadnione okolicznościami poczucie zagrożenia, poniżenia lub udręczenia lub istotnie                         narusza jej prywatność,
podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

Publikacje te są opatrzone zachętami wpłat na taką działalność oraz powodują wysyp nienawistnych komentarzy rozsiewającymi  nękanie.
Wnoszę o zabezpieczenie w postaci zakazu publikacji jakichkolwiek pomówień i czegokolwiek na mój temat przez w/w ośrodek.
Wnoszę o ściganie i ustalenie sprawców.
Jednym ze sprawców to Rafał Gaweł.
Wnoszę o zastosowanie środków zapobiegawczych chroniących mnie i moją Rodzinę przed eskalacja tych przestępstw

Marek Majcher

Poniżej materiał wideo ze składania zawiadomienia:

OMZRiK , Rafał G i prezes fundacji Kamil D. będą pozwani na drodze karnej i cywilnej. Mecenas Jacek Ludziak i Katarzyna Tarnawa- Gwóźdź dostali stosowne pełnomocnictwa i będą reprezentować przed sądem poszkodowanych.

 

 

Similar Posts

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments