|

Justyna Socha usunięta ze Stowarzyszenia STOP NOP.

Nowe władze Stowarzyszenia STOP NOP poinformowały o wstrzymaniu działalności organizacji. Powodem są nieprawidłowości w finansach organizacji i konflikt w jej władzach.

W poniedziałek 31 października zarząd stowarzyszenia reprezentowany m.in przez nowego prezesa Piotra Jawornika, poinformował o wstrzymaniu do odwołania działalności Stowarzyszenia. Powodem miał być brak przejrzystości finansowej Stowarzyszenia, które te finanse prowadziła dotychczasowa prezes Justyna Socha .  

W oświadczeniu zarządu opublikowanym w mediach społecznościowych zarząd organizacji poinformował, że kilkadziesiąt godzin od zmiany zarządu nowe władze organizacji nie otrzymały dostępu do kont bankowych organizacji. Co więcej nie został im przekazany dostęp do skrzynek mailowych oraz profili organizacji. W związku z tym skierowano do prokuratury wniosek o możliwości popełnienia przestępstwa przez Justynę Sochę. 

Do zarzutów odnosi się na swoich profilach w mediach społecznościowych  sama Justyna Socha.

 W swoim oświadczeniu wskazała, że zarzuty wobec niej są absurdalne i poinformowała o tym, że zamierza nadal prowadzić swoją działalność w ramach nowo powołanej  Fundacji “STOP NOP Wolność i Zdrowie”. 

– Złożyłam rezygnację z funkcji Prezesa Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Wiedzy o Szczepieniach STOP NOP. Funkcję w Zarządzie pełniłam od marca 2011 roku i jestem Członkiem Założycielem organizacji. Realizacji jej misji oddałam niemal wszystko- wskazała.

Redakcja Czujny.pl uzyskała informację, że z dniem 5 listopada Zarząd Stowarzyszenia STOP NOP podjął decyzję pozbawieniu członkostwa Stowarzyszenia- Justynę Sochę. Jako powód podano brak współpracy, a wręcz paraliżowanie działalności Stowarzyszenia. Za brak dostępu do kont bankowych, do skrzynek pocztowych i mediów społecznościowych Stowarzyszenia. Byłej Prezes zarzuca się także brak rozliczeń finansowych przed członkami organizacji ale też przed Urzędem Skarbowym i brak sprawozdań do Krajowego Rejestru Sądowego.

(edit) Sami członkowie stowarzyszenia są świadomi nieprzyjemnej sytuacji w jakiej się znaleźli. Poza konfliktem we władzach   Stowarzyszenia i niejasności związanymi z finansami organizacji, dochodzi potencjalna  odpowiedzialność karna członków zarządu, w związku z popełnionym zawiadomieniem przestępstwa defraudacji byłego posła Zbigniewa Nowaka.

Od redakcji: Jesteśmy niezadowoleni, że konflikt powstał i stał się sprawą publiczną, ponieważ ten skandal w STOP NOP kładzie się cieniem na całe środowisko walczące o Wolną i Niepodległą Polskę.

Similar Posts

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments