Areszt domowy za odmówienie poddania się kwarantannie.

Spread the love

Para ze stanu Kentucky (USA) przebywa w areszcie domowym po tym, jak jedno z nich uzyskało pozytywny wynik testu na koronawirusa. 

Zdjęcie z Instagrama Elizabeth and Isaiah Linscott

Elizabeth Linscott została przebadana na obecność COVID-19, ponieważ planowała odwiedzić swoich rodziców.

„Moi dziadkowie też chcieli się ze mną zobaczyć, więc tylko po to, żeby mieć pewność, że jeśli wynik testu będzie negatywny, wszystko będzie w porządku” – powiedział Linscott. Po pozytywnym wyniku testu, ale bez żadnych objawów, Linscott powiedział WAVE-TV, że wydział zdrowia skontaktował się z nią, prosząc o podpisanie dokumentów. W dokumentach był zapis o przymusowej kwarantannie, jeśli pani Linscott chciałaby gdzies wyjść z domu, musiałaby każdorazowo uzyskać zgodę urzędników z Departamentu Zdrowia

Nie podpisała dokumentu. W zamian dostała  wiadomość sms, w której stwierdzono, że z powodu  odmowy podpisania sprawa zostaje przekazana organom ścigania. Jeszcze tego samego tygodnia szeryf hrabstwa przywitał męża Linscotta, Isaiaha, w ich drzwiach:

„Otwieram drzwi i jest tam około ośmiu różnych ludzi, pięć różnych samochodów i myślę:„ co się dzieje? ”. Ten facet jest w garniturze z maską. To facet z Departamentu Zdrowia i mają dla nas trzy dokumenty. Dla mnie, jej i mojej córki – powiedział. Para została zaobrączkowana w nadajniki na kostkach u nóg. Jeśli pokonają więcej niż 200 stóp ( 60 metrów) od progu domu, organy ścigania zostaną powiadomione.

„Nie obrabowaliśmy sklepu, nic nie ukradliśmy, nikogo nie pobiliśmy, nie próbowaliśmy uciekać. Nie zrobiliśmy nic złego” – powiedział Linscott.

Para powiedziała, że ​​nigdy nie zaprzeczyła poddaniu się kwarantannie. Po prostu nie zgadzali się z brzmieniem dokumentów. I to jest dokładnie to, co dyrektor Departamentu Zdrowia Publicznego powiedział sędziemu, że odmawiam poddania się kwarantannie z tego powodu i mówię: „Wcale tak nie jest. Nigdy tego nie powiedziałam ”- powiedziała. Linscott powiedziała, że ​​nawet bez nadajnika na nodze  planowała zachować ostrożność.

A gdyby potrzebowała pomocy medycznej, poinformowałaby pracowników służby zdrowia, że ​​została zarażona wirusem.

 żródło: abc7ny.com

Ziszcza się czarna przepowiednia:

Planują wejść do domu po Ciebie, Twoją żonę i dziecko.