Bądź czujny, nie daj wciskać sobie kitu.

Bądź czujny, nie daj wciskać sobie kitu.

Spread the love

Minister Szumowski wraz ze swoim instruktorem narciarstwa zrobili interes życia. Dosłownie wepchnęli w buzie milionów Polaków maseczki, za które oni sami jeszcze zapłacili. Zmusili nas na powtórne wdychanie swojego własnego dwutlenku węgla oraz na niebezpieczeństwo nabycia grzybicy układu oddechowego.

Nic nowego. Rządy i koncerny farmaceutyczne, spożywcze, chemiczne wpychają nachalną propagandą swoje produkty, niezdrowe a nawet śmiertelnie zabójcze dla konsumentów.

Reklama lewy górny róg. “łagodny smak papierosa, tego matki w ciąży pragną”

Prawy górny róg. Szczęśliwy bobas z hasłem ” muchy na mnie nie siadają dzięki DDT.

DDT – dichlorodifenylotrichloroetan, silny środek chemiczny. owadobójczy. W 1948r. wynalazca Paul Muller dostał nawet nagrodę Nobla. W Polsce dzięki niemu uporaliśmy się ze stonką ziemniaczaną ale dalsze konsekwencje jego stosowania były straszne. W naszym kraju od  poczatku lat 70- tych wyginęło większość ptaków drapieżnych: sokoły wędrowne, bieliki, krogulce i rybołowy. W dodatku jest to środek rakotwórczy.

Lewy dolny róg: Reklama heroiny. Niegdyś heroina była reklamowana jako lekarstwo przez słynny niemiecki koncern Bayer.

Prawy dolny róg, Azbest jako ochrona budynku na działce rolnej. Obecnie azbest jest powszechnie uznawane jako środek rakotwórczy.

Na koniec nasz polska reklama:

Jest to kolejny wariant najsłynniejszego polskiego, przedwojennego sloganu ” cukier krzepi”. Jego autor Melchior Wańkowicz dostał za nie 5 tysięcy złotych przedwojennych, czyli naówczas 500 dolarów za słowo. Być może była to najwyższa stawka, jaką zapłacono twórcy sloganu reklamowego.

Na obrazku jest napisane:

“Matko! Nie żałuj dziecku cukru. Cukier wzmacnia kości. W każdej postaci: cukierki, marmeladki, czekolada, konfitury, soki etc. – cukier daje siłę i zdrowie”.

Dzisiaj cukier w żywności to pułapkna, w którą często wpadamy.

 

 

Historia Zagrożenia Zdrowie