Brać Górnicza jedzie na Warszawę!

Spread the love

Brać Górnicza 16 maja jedzie na Warszawę! Zasilają szeregi wszystkich protestujących. Nie tylko górnicy, również apel kierują do firm związanych z górnictwem, hutników, oraz wszystkich Ślązaków!

Górnikom zależy na czasie. Chcą ratować kopalnie, swoje rodziny. Twierdzą, że koronawirus to pretekst do zlikwidowania ich miejsca pracy.

Panowie i Panie teraz jest ostatni moment kiedy możemy pokazać swoje niezadowolenie.
Niebawem większość górników wraz z rodzinami wyląduje na kwarantannach.
14 dni w zamknięciu, które może byc przedłużane.
Po miesiacu, czy 2 nie będziemy juz mieli po co wracać na kopalnie.
Plan likwidacji górnictwa będzie domknięty. Jeśli damy sie zamknąć na Śląsku to przyślą do pilnowania nas Oddziały WOTu ściągnięte z końca Polski (naszych chłopców tu nie dadzą bo Ślązak Ślązaka nie skrzywdzi), oddziały policji też sprowadzą. Nie możemy siedzieć na miejscu. Trzeba jechać na Warszawę póki jeszcze możemy przekroczyć granice Śląska. Przedsiębiorcy juz tam są.
Musimy sie zjednoczyć ponad podziałami. Wiem, ze rożne podejście macie do „przedsiębiorców” tak jak oni do górników, ale juz niebawem możecie szukać u nich pracy.
Nie pozwólmy, aby zniszczono całą gospodarkę pod pretekstem walki z wirusem. Niech lenistwo nie weźmie nad wami przewagi. Pamiętajcie. Nic o nas bez nas! Widzimy sie w Stolicy.”
Brać Górnicza pisze na profilu FB.

Nie wydaje się wam dziwne, ze na tydzień przed 16 maja czyli Strajkiem Przedsiębiorców w Warszawie nagle masowo wykrywa sie wśród górników Covid-19?
Czyżby rząd bał sie, że jak przedsiębiorcy dostaną posiłki ze Śląska w formie kilku tysięcy górników to Stolica może wyglądać jak w 1944?
Politycy pamiętają złote lata 90 kiedy to górnicy nie bali sie uzbrojonej po zęby policji i walczyli o swoje prawa na ulicach Warszawy nie owijając w przysłowiową bawełnę. Jeszcze kilka dni testów i zamkną nas wszystkich w domach na kwarantannach a nieposłusznych będą wyłapywać pojedyńczo i karać dziesiątkami tysięcy zł grzywny. Górnicy obudźcie sie nim będzie za pozno!”
Brać Górnicza apeluję

Komisja Krajowa Wolnego Związku Zawodowego Sierpień 80 wszczyna alarm:

O planach dotyczących zamknięcia Śląska pisaliśmy tutaj: