Czujny.pl zdemaskował lukę w systemie. Czy trwa gigantyczne fałszerstwo? Telefon do PKW.

Spread the love

Jedna z naszych czytelniczek przysłała nam szokujący filmik. Zagłosowała poza miejscem swojego zameldowania, następnie przyjechała do miejsca swojego zamieszkania.

W miejscowej komisji wyborczej , na liście uprawnionych do głosowania odnalazła swoje nazwisko!

Poniżej filmik z wydarzenia:

https://www.youtube.com/watch?v=g32wxcBhKJw

Redaktor Czujnego natychmiast zadzwonił do działu prawnego Państwowej Komisji Wyborczej. Odebrała pani prawnik.

Pani prawnik nie znała art 304 kpk:

Art. 304. Obowiązek zawiadomienia o przestępstwie

§ 1. Każdy, dowiedziawszy się o popełnieniu przestępstwa ściganego z urzędu, ma społeczny obowiązek zawiadomić o tym prokuratora lub Policję. Przepisy art. 148a dane pokrzywdzonych i świadków zamieszczane w protokole z czynności oraz art. 156a udostępnianie danych lub oryginałów dokumentów z załącznika adresowego stosuje się odpowiednio.
§ 2. Instytucje państwowe i samorządowe, które w związku ze swą działalnością dowiedziały się o popełnieniu przestępstwa ściganego z urzędu, są obowiązane niezwłocznie zawiadomić o tym prokuratora lub Policję oraz przedsięwziąć niezbędne czynności do czasu przybycia organu powołanego do ścigania przestępstw lub do czasu wydania przez ten organ stosownego zarządzenia, aby nie dopuścić do zatarcia śladów i dowodów przestępstwa.
§ 3. Zawiadomienie o przestępstwie lub własne dane świadczące o popełnieniu takiego przestępstwa, co do którego obowiązkowe jest prowadzenie śledztwa przez prokuratora, Policja przekazuje wraz z zebranym materiałem niezwłocznie prokuratorowi.

Pani prawnik w trakcie rozmowy rozłączyła się i nie podała kontaktu do rzecznika prasowego.

Author: Kris

58 thoughts on “Czujny.pl zdemaskował lukę w systemie. Czy trwa gigantyczne fałszerstwo? Telefon do PKW.

  1. Miałem dość podobny przypadek.Zgłosiłem się mianowicie do swojej komisji wyborczej i kiedy podałem adres oraz imię i nazwisko okazało się, że przy moim nazwisku widnieje adnotacja, że zostałem wykreślony w tej komisji z listy wyborców. Zdziwiłem się bardzo ponieważ nie brałem żadnego zaświadczenia o możliwości oddania głosu gdzie indziej. Członek komisji zapytał się czy byłem w szpitalu. Zdziwiłem się bo owszem byłem w szpitalu ale na początku roku a głos w pierwszej turze oddałem w tejże komisji. Ostatecznie zostałem dopisany do listy na podstawie protokołu. Zadzwoniłem oczywiście do PKW gdzie uzyskałem odpowiedź, że to był błąd w systemie.

   1. No i dlatego ten błąd w systemie został prezydentem na kolejnych 5 lat. A może i dłużej. Za 3 lata zdobędą większość konstytucyjną to kto wie co sobie tam wpiszą.

    1. Dziwi mnie ta gorączka porażki czy zwycięstwa. Duda czy Trzskowski? To tak jak by mieć dylemat czy będę pod butem rzytowskim czy niemieckim. Osobiście wolę ten pierwszy, bo jidysz brzmi dla mnie jak obcy charkot przyprawiający o dreszcze. Gdybym miał np do wyboru albo Stalin albo Hitler….. co tu dużo gadać… nie byłem głosować.

     1. Długotrwałe oglądanie kurwizji prowadzi do nieodwracalnego zidiocenia. Wybór mieliśmy między Białorusią a wolną, demokratyczną Polską. Polska przegrała 🙁

  2. Znam 3 taki przypadek, w razie gdyby sprawa nabrała wiekszych rozmiarow proszę redakcję o kontakt. Pozdrawiam

 1. Jak słyszę o niby fałszowaniu wyników wyborów to mnie ogarnia pusty śmiech. Od lat PiS i PO posądzają się o fałszowanie wyników. Paranoja.

    1. A przeczytaj § 2 tego przepisu, to może coś Ci się rozjaśni. Prawnik dyżurujący jest pracownikiem instytucji… Urzędnik jest zobowiązany, a obywatel ma społeczny obowiązek. A to jest różnica. Pierwszy za niedopełnienie tego obowiazku nie poniesie konsekwencji, natomiast ten drugi może odpowiadać karnie z art. 231 kk (niedopełnienie obowiązków)

   1. Od lat jestem nie zależnym od partii układu Magdalenkowego członkiem komisji wyborczych i stwierdzam, że nie możliwe są takie karty w Obw. KW.. Pisze to jakiś troll.

   2. Nie ma takich kart nie oglądaj tego pały stonogi bo to jest wafel i wciska Ci kit nie było takich kart!

   3. Irena, a dostałaś taka kartę? Oczywistym jest ze ktoś by podniusl larum że takie coś jest.
    Jak pelikan… Chapie wszystko

   4. Byłam przewodniczącą w Obwodowej Komisji Wyborczej parę lat temu i osobiście odsunęłam jednego z członków Komisji, konfiskując telefon , bedaceogo zwolennikiem PISu od podliczania głosów , gdy zorientowałam się, że stara się sfałszować głosy i próbuje kotaktowac sie z jednym z kandydatów …
    Takie rzeczy dzieją się, niestety.. Ciężko jest współpracować z takimi osobami..nie wspominając o skutkach działań..takich osób..Dwa razy…to nie przypadek…

    1. A powinieneś wypalić mu w kulfona i na dodatek kopa w nabiał ażby wszystkie gwiazdy zobaczył to by wiedział, że takiego czegoś nie wolno robic.

 2. KOGO WY CHCECIE OSZUKAĆ TYM CYRKIEM? GDZIE TE DOWODY? Z GÓRY WIEDZIELIŚCIE CO ROBICIE BY PRÓBOWAĆ ZROBIĆ ZAMIESZANIE ALE JAKOŚ WAM NIE PYKŁO HAHAHAHHAHAHAHAHA

  1. strona Kraków nasze miasto napisane :
   uprawnionych 602006
   wydano kart 437803
   głosy ważne 439746
   głosy nieważne 4373
   gdyby nawet pomylka wydane a ważne to dodając niewazne sie nie zgodzi
   skad tyle glosow

   1. Potwierdzam. Oficjalne wyniki 2. tury wyborów prezydenckich w Krakowie zostały podane przez PKW. Czy mieszkańcy Krakowa zagłosowali podobnie, jak reszta kraju? Oto oficjalne wyniki z Krakowie, potwierdzone przez PKW:

    Rafał Kazimierz TRZASKOWSKI – 61,47% (270 305 głosów)
    Andrzej Sebastian DUDA – 38,53% (169 441 głosów)
    Frekwencja w Krakowie wyniosła 73,77 proc.

    Liczba wyborców uprawnionych do głosowania w Krakowie – 602 006
    Liczba wyborców, którym wydano karty do głosowania – 437 803
    Liczba głosów nieważnych – 4 373
    Liczba głosów ważnych – 439 746

 3. nalezy sprawdzic czy Kinga Duda nie glosowala korespondencyjnie w Angli a potem po powrocie powtornie z rodzicami.

 4. Hmmm jakos tak …wiekrzosc potwierdza ze glosowala na R T …a tu ,,cuda,, bo ulamkiem procenta wygrywa Duda …w TVP szalenstwo i krzyki ze wygral …no ze udalo sie zadrukowac Nie ma zadnego oficjalnego komunikatu … Zagranica …wiadomo USA …Duda inne kraje cisza bo tam Duda nie wygral Oczywiscie ci ktorzy mogli zaglosowac …wal wal wal i jeszcze raz wal

  1. tylok skad duda wiedzial juz o 21,00 ze wygrał patrz wieczor wyborczy dudu w pultusku miescie anioła z alternatywy 4

 5. Tak, potwierdzam, znam osoby, które wpisały się przez epuap, a nie zostały wykreślony w macierzystym okręgu.

 6. Za to ja składając wniosek przez epuap nie zostałam dopisana do listy wyborców. Powiedziano mi że to neistesy dziura w systemie… W ten sposób zostałam pozbawiona prawa do głosu.

  1. Miałam to samo , wniosek przez www przeszedł, nie dostałam info na email że coś poszło wogóle napisałam na support i dostałam info :

   … jeśli wniosek został wypełniony poprawnie – urzędnik nie będzie potwierdzał otrzymania wniosku i dopisze cię do spisu wyborców;….

   po udaniu się do komisji nie było mnie na liście, dzwonili potwierdzali ale nikt nic nie wiedział.

 7. Pisze jak byk art 304 kpk. Zawiadomić policję lub prokuraturę. Czujny.pl pomylił adresy…. Co pani prawnik ma z tym wspólnego, ona zauważyła przestępstwo?…

 8. Dokładnie tak było. Mąż mój zarejestrował się się w Sztokholmie i tam 2 razy oddawał głos(w 1szej i 2giej turze) A ja na własne oczy widziałam, że był też na liście w miejscowości, w której mieszkamy. Pani powiedziała, że nic nie może zrobić. Skąd mam wiedzieć, czy nikt nie wypełnij za niego karty?

  1. Wczoraj znajoma, która przyleciała z Francji śmiała się, że tam już zagłosowała i teraz tutaj. To jest niesamowity przekręt!!!

 9. Jakie fałszerstwo? Tylko wyborcy Dudy mogli 2 razy głosować? Jeśli faktycznie był taki błąd to jedni i drudzy mogli z tego korzystać. Łatwo sprawdzić ile osób 2 razy głosowało, wystarczy sprawdzić podpisy, nie sądzę żeby skorzystało z tego “przywileju” tyle osób by można było podważyć ogólny wynik.

 10. Witam to jest fakt ja jestem takim przypadkiem gdzie posiadałem zaświadczenie o możliwości głosowania w innym miejscu niż jestem zameldowany i faktycznie w I turze głosowałem w innym miejscu ale na II turze głosowania byłem w swoim miejscu zameldowania i tam głosowałem i byłem wpisany na listę uprawnionych do głosowania mimo że miałem zaświadczenie. Oczywiście głosowałem tylko raz.

 11. Sra…. po ścianie. Tego można było się spodziewać. Teraz będzie powszechny krzyk (wspierany przez nasze POLSKIE i NIEZALEŻNE przecież meNdia), że wybory sfałszowane. Ludzie, myślenie nie boli……

 12. W ostatnich wyborach Prezydenckich mogłem oddać 2, a nawet 3 głosy. Pierwszy ponieważ dopisałem się do spisu wyborców w miejscu pobytu na urlopie przez system ePuap. Drugi ponieważ nie otrzymałem potwierdzenia z gminy w związku z czym w dniu 3-07-2020 r. udałem się do Urzędu Miasta po kartę “Zaświadczenie o prawie do głosowania” w całym kraju. A trzeci raz ponieważ prawdopodobnie mogłem zagłosować w miejscu zamieszkania. Potwierdzenie o dopisaniu do spisu wyborców podczas pobytu na wakacjach otrzymałem w dniu 6-07-2020 r. na e-maila.

 13. A co z tymi ktorzy sa za granica ale wciaz zameldowani w polsce z prawem do gosowania ,CZY KTOS MOGLBY WYPELNIC TAKA KARTE ,CZY MOZNA TO JAKOS sprawdzic czy oddalem glos bedac za granica ?????🤔🤔🤔🤔

 14. Przeciwnosci, z ktorymi musimy sie zmierzyc, czesto sprawiaja, ze stajemy sie silniejsi. To, co dzis wydaje sie strata, jutro moze okazac sie zyskiem. – Nick Vujicic

 15. Przyjaciol nie poznajmy w biedzie, tylko po tym jak znosza nasz wymarzony sukces. cyt. Paulo Coelho. Na zlecenie ITI ProSystems… czytal M. Skrobosz… 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *