fbpx

Czy ktoś nas nie rozgrywa jak pionki na szachownicy? Przejazd Niepodległości jako Marsz Niepodległości.

Spread the love

Redaktorzy Czujnego.pl Marek Majcher i Krzysztof Dzierżanowski nie kryli głębokiego rozczarowania po decyzji stowarzyszenia Marsz Niepodległości o zmianie formuły marszu z pieszego na przejazd samochodami i motocyklami.
Organizator jako uzasadnienie zmiany formuły zasłonił się troską o zdrowie weteranów.

 

Oświadczenie Zarządu Stowarzyszenia „Marsz Niepodległości”
11 listopada to symboliczna data odzyskania przez Polskę niepodległości. Jak co roku zapraszamy wszystkich patriotów do Warszawy, aby wspólnie świętować tę wyjątkową rocznicę w Marszu Niepodległości. W tym roku, mając na uwadze bezpieczeństwo naszych uczestników, a przede wszystkim weteranów, którzy co roku nam towarzyszyli, zdecydowaliśmy się zmienić formułę naszego wydarzenia. 11 listopada zapraszamy wszystkich Polaków do tego, aby przyjechać do Warszawy na rondo Romana Dmowskiego samochodami i motocyklami. Widzimy się jak co roku o godz. 14:00. Zachęcamy do oflagowania i przyozdobienia pojazdów barwami narodowymi.
Pomimo krytycznej oceny podejmowanych działań w zakresie zwalczania COVID-19 i wynikających z tego negatywnych reperkusji dla wszystkich Polaków naszym zdaniem patriotyzm to w dużej mierze odpowiedzialność za drugiego człowieka i własną wspólnotę. Odcinamy się od próby destabilizacji i anarchizacji życia politycznego i społecznego państwa, które w ostatnich tygodniach były podejmowane przez środowiska lewicowe i liberalne.
Robert Bąkiewicz – prezes Stowarzyszenia
Witold Tumanowicz – wiceprezes
Tomasz Kalinowski – wiceprezes
Przemysław Czyżewski
Marcin Białasek
Mariusz Piotrowski
Jerzy Wasiukiewicz
Mateusz Marzoch
Bartłomiej Malewski
Michał Melon
——————————————————————————————————————————————-
Krzysztof Dzierżanowski wyraził żal, że stowarzyszenie MN poddało się trudnej próbie i ją przegrało. Pierwsze 6 lat Marszu Niepodległości  odbywało się w skrajnie nieprzyjaznych warunkach. Od 2009 r. do 2014 r. 11 listopada na ulicach Warszawy to ciągłe zamieszki prowokowane przez policję. Dopóki nie nastały rządy Prawa i Sprawiedliwości od 2015 r.  Teraz, w czasach rzekomej pandemii nie należało się poddawać i  trzeba było zacisnąć zęby. A dokonano najgorszego z możliwych wyborów, czyli postąpiono dokładnie tak jak chciał funkcjonariusz Prawa i Sprawiedliwości, nieprzyjaciel narodowców i ruchów antysystemowych – red. Tomasz Sakiewicz.
Dlaczego wróg? Jednym z jaskrawych przykładów jest wycinek z poniższego nagrania.
Kilka lat temu opowiadał członkom Klubów Gazety Polskiej o szkoleniu się członków partii Ruch Narodowy i Korwin w wysadzaniu i zabijaniu pod Moskwą.

 

Jeden czołowych propagandystów partii rządzącej, już 6 kwietnia zaanonsował na twitterze formułę Marszu Niepodległości:

Podchwyciła to Telewizja Republika, 7 kwietnia.

W tym roku Święto Niepodległości będzie wyglądało inaczej niż zazwyczaj – oczywiście, ze względu na obostrzenia związane z koronawirusem. Wszystkich Polaków, którzy chcieliby uczcić 11 listopada bez narażania siebie i swoich najbliższych, zapraszamy do udziału w naszej akcji #ŚWIĘTUJbezpiecznie.
….

Wszystkich Polaków zapraszamy do udziału w naszej akcji #ŚWIĘTUJbezpiecznie. Oflagujmy swoje samochody i 11 listopada wyjedźmy na ulice naszych miast. Tych, którzy chcieli wziąć udział w Marszu Niepodległości, namawiamy do tego, by skorzystali właśnie z tej formuły. Stwórzmy karawanę samochodów z biało-czerwonymi flagami. Namawiamy do tego również organizatorów Marszu.

W środę #ŚWIĘTUJbezpiecznie. Pamiętaj o miejscach pamięci bohaterów Niepodległej.

źródło: https://m.telewizjarepublika.pl/swietujbezpiecznie-11-listopada,105439.html?fbclid=IwAR0HJQCB0qpzbs7IYu7sbARGRzsR4Wk5-_sm9BYq0SNvSUs8ewJioEWkyPM

———————————————————————————————————————————————————-

Redaktor Marek Majcher wyraził mocniejszą opinię na temat postępowania Stowarzyszenia. Zadał retoryczne pytanie czy Stowarzyszenie nie abdykowało w walce o wolność Polski.

Czy na posterunku walki o wolność, z ruchów oddolnych zostali tylko Zjednoczeni i Justyna Socha ze Stop Nop?

Wypowiedź spuentował pytaniem: ” Czy ktoś nas nie rozgrywa jak pionki na szachownicy?”.

Wszystkich wolnych Polaków namawiamy na spontaniczny, krótki spacer 11 listopada o godz. 14,  który rozpocznie się na Rondzie Dmowskiego w Warszawie.

Author: Kris

10 thoughts on “Czy ktoś nas nie rozgrywa jak pionki na szachownicy? Przejazd Niepodległości jako Marsz Niepodległości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *