Czy stać mnie na tenis?

Spread the love
tenis

Któż tego nie przerabiał. Dzień jak co dzień i nagle pojawia się myśl, że może warto pooprawiać jakiś sport. Mózg wyświetla ci w ciągu kilku sekund kilkadziesiąt dyscyplin i z przekonaniem stwierdzasz, że żaden sport nie jest dla ciebie. Bo jesteś za niski,lub to za nudne, lub to obciachowe. Niektóre sporty są także w powszechnym przekonaniu za drogie.

Odpowiedzmy sobie na pytanie się dziś ile kosztuje amatorska gra w tenisa.

Wynajęcie kortu na powietrzu to koszt w zależności od miasta i obiektu od 15 do 50 zł za godzinę. Kort wynajmiesz oczywiście “na spółę” z kimś kto postawi wspólnie z tobą spędzić czas. Puszka piłek (20 zł) powinna wystarczyć na cały miesiąc.
Solidną używaną rakietę kupisz przy odrobinie szczęścia na olx za 100zł. Spodenki sportowe i koszulkę na pewno masz. Buty będziesz musiał kupić. Obuwie w tym sporcie jest najważniejsze – sensowne buty z podeszwą na kort ziemny zaczynają się od 150 zł.
Jeśli twoja rakieta nie ma naciągu to za 40 zł da się niemal w każdym klubie tenisowym sprawić .


Czy potrzebny mi trener? Warto! Nawet jeśli jesteś alfą i omegą to chociaż godzinę przepracuj z trenerem. Umiejętny chwyt rakiety pozwoli uniknąć kontuzji, Przy okazji będziesz mógł dowiedzieć się od razu wielu sensownych rzeczy.

Podsumowując i uśredniając można spokojnie zrobić godzinny wypad na kort raz w tygodniu i zamknie się taka przyjemność w okolicach 100-150 zł miesięcznie.
Możesz także kupić tylko rakietę i piłki. Nawet używane po ok 1 zł sztuka i próbować swoich sił na ściance tenisowej. Jak poczujesz się po kilku godzinach pewniej pewniej to udasz się na prawdziwe korty.

Koniecznie napisz nazwę swojego miasta i informację czy w twoim mieście jest ścianka tenisowa.