Czytelnicy zgłaszają nieprawidłowości związane z wyborami. Luki w systemie ciąg dalszy!

Spread the love

Redakcja czujny.pl udostępniła czytelnikom dowód i rozmowę z PKW dotyczącą zdemaskowania luki w systemie, która umożliwia fałszowanie wyborów. Po naszej interwencji do redakcji napłynęło mnóstwo niepokojących zgłoszeń.

Redakcja czujny.pl w niedzielę 12 lipca udostępniła dowód w postaci nagrania video przesłany przez czytelniczkę. Na nagraniu była widoczna sytuacja, w której osoba mogła zagłosować dwa razy. Oddała głos poza miejscem swojego zameldowania będąc dopisana do listy wyborców w innej komisji. W Komisji Wyborczej podlegającej pod miejsce jej zameldowania nie była wykreślona z listy wyborców. Tym sposobem mogła zagłosować dwa razy. Redaktor czujny.pl natychmiastowo zgłosił ten fakt do prawnika Państwowej Komisji Wyborczej. Efektem było rozłączenie połączenia przez Panią prawnik, która nie potwierdziła czy zna art. 304 kpk:

§ 1. Każdy, dowiedziawszy się o popełnieniu przestępstwa ściganego z urzędu, ma społeczny obowiązek zawiadomić o tym prokuratora lub Policję. Przepisy art. 148a dane pokrzywdzonych i świadków zamieszczane w protokole z czynności oraz art. 156a udostępnianie danych lub oryginałów dokumentów z załącznika adresowego stosuje się odpowiednio.
§ 2. Instytucje państwowe i samorządowe, które w związku ze swą działalnością dowiedziały się o popełnieniu przestępstwa ściganego z urzędu, są obowiązane niezwłocznie zawiadomić o tym prokuratora lub Policję oraz przedsięwziąć niezbędne czynności do czasu przybycia organu powołanego do ścigania przestępstw lub do czasu wydania przez ten organ stosownego zarządzenia, aby nie dopuścić do zatarcia śladów i dowodów przestępstwa.
§ 3. Zawiadomienie o przestępstwie lub własne dane świadczące o popełnieniu takiego przestępstwa, co do którego obowiązkowe jest prowadzenie śledztwa przez prokuratora, Policja przekazuje wraz z zebranym materiałem niezwłocznie prokuratorowi.

Oraz nie podała nam kontaktu do osoby kompetentnej.  Nagranie można zobaczyć tutaj:

Czujny.pl zdemaskował lukę w systemie. Czy trwa gigantyczne fałszerstwo? Telefon do PKW.

Zgłoszenia naszych czytelników

Poniższe zgłoszenia wpłynęły na naszą skrzynkę odbiorczą, należącą do strony FB czujny.pl

Redakcja otrzymała również wiele zgłoszeń podobnej treści na e-mail.

Publikujemy kopie ciekawszych emaili, pisownia oryginalna, dane osobowe wygwiazdkowane.

“cześć, piszę, ponieważ widziałem film z telefonem do prawniczki PKW sam miałem identyczna sytuację wczoraj głosowałem rano we Wrocławiu gdzie mieszkam po południu dotarłem do Grzybowa koło Kołobrzegu, gdzie rodzice po powrocie z głosowania powiedzieli mi, że również byłem na liście wyborców nie mam fizycznych dowodów/zdjęć, ale zapewne listy nie są niszczone więc łatwo można to sprawdzić mam nadzieję, że będę mógł pomóc w sprawie pozdrawiam”

“mój post jaki wysłałem do znajomych wczoraj. Dziś ktoś przesłał mi Wasz post na FB. Wydaje mi się ze to może Was zainteresować. W razie pytań proszę o kontakt telefoniczny. Mój nr 60******* A teraz posłuchajcie historii Wojtka N. Wiedząc że jedzie na urlop przez epuap Dopisał się do Spisu wyborców w Kuźnicy. Okazało się że jeśli w pierwszej Turze głosuje w Kuźnicy w drugiej również muszę głosować w Kuźnicy. W terminie w którym mogłem dopisywać się Do spisu wojtek n. Zdecydował że dopisze się do spisu w Aleksandrowie Łódzkim i odpuści w Kuźnicy pierwszą turę wyborów,!uznając że to w drugiej będzie ratował Polskę. Mój kolega który był z nami na urlopie nie zrobił tego i głosował dwa razy w Kuźnicy. Musiał ponownie przyjechać. Jakież było zaskoczenie Wojtka N że jego nazwisko widniało w spisie wyborców w Kuźnicy. Kolega nie ma co do tego wątpliwości, twierdził że widział je na liście podczas kiedy głosował. Wojtek N. Był zatem na dwóch listach w dwóch różnych miejscach. W Aleksandrowie Łódzkim zagłosował na Rafała Trzaskowskiego. Pytanie: Na kogo Wojtek zagłosował w Kuźnicy??? Czy Wojtek N może w jakikolwiek sposób się dowiedzieć czy jego karta do głosowania została wydana? Dlaczego Wojtek N. ma przeczucie Że jego karta została wydana i że w Kuźnicy zagłosował na Andrzeja Dudę? Pozdrawiam, -Wojtek N*****”

“Witam. Zgłaszam wam nieprawidlłowość w wyborach. W 1ej turze zarejestrowałem się w Holandii do głosowania, pakiet przyszedł, odesłałem i ok. Zgodnie z przepisami przed 2gą turą powinienem wziąść zaświadczenie z konsulatu w Hadze, żeby móc głosować w 2 turze. Tymczasem zjechałem do Polski i nie miałem jak wziąść to zaświadczenie, więc w zeszłym tygodniu poszedłem do urzędu miasta i dosyałem zaświadczenie i głosowałem w Ostrowie Wlkp. Wg mnie nie piwinienem dostać tego zaświadczenia w innym miejscu niż konsulat w Hadze. Do Holandii wracam za tydzień i jestem przekonany, że tam czeka na mnie pakiet wysłany przez konsulat z kartą do drugiej tury. Pozdrawiam Piotr”

“Witam,
przesyłam materiały odnośnie możliwości oddania głosu 2-gi raz przez tą samą osobę. Link do profilu na instagramie osoby która udostępniła swoją historię: https://instagram.com/mariajerzyk
W załączniku przesyłam film z fragmentem jej wypowiedzi. Proszę o kontakt z tą osobą w celu ustalenia szczegółów.
Pozdrawiam”

 

Redakcja nie jest związana z poparciem  dla żadnego kandydata.