Dawid Ciemięga publicznie przyznaje, że ryzykuje zdrowie pacjentów?

Dawid Ciemięga publicznie przyznaje, że ryzykuje zdrowie pacjentów?

Spread the love

Dawid Ciemięga- lekarz pediatra prowadzący indywidualną praktykę lekarską, pracuje na oddziale dziecięcym w Tychach.

W dniu 27.02.2020 r. Zamieścił publicznie na swoim profilu informacje domniemanego ryzykowania życiem i zdrowiem pacjentów, wskazał znajomych po fachu, którzy równie ryzykowne przyjmują swoich pacjentów: https://www.facebook.com/lekarzDawidCiemiega/

Swoim wpisem nie tylko spowodował negatywną reakcje internautów ale i opisał jak działa system służby zdrowia, który jak można wywnioskować z postu Dawida Ciemięgi zmusza pracowników medycznych do tak ryzykownych praktyk nie pozostawiając im wyboru.

Reakcje odbiorców były różne. Odezew był pracowników medycznych, którzy przyznali rację, że takie praktyki mają miejsce. Była fala współczucia i narzekania na niewygodnych pacjentów. Jednak dużą aktywność wykazała grupa internautów, którzy są zaniepokojeni postawą lekarza. Dla nich to niedopuszczalne, że zdrowie i życie małych pacjentów było narażone zwłaszcza w okolicznościach w jakich trafili pod opiekę lekarza. Początkowe reakcje:

Kolejnego dnia na swoim profilu, reagując na prośbę internautów Poseł poprzedniej kadencji- Paweł Skutecki znany ze swojej aktywnej działalności społecznej, apeluję o doniesienie do prokuratury, Izby Lekarskiej oraz Rzecznika Praw pacjenta na podstawie art. 304 paragraf 2 kodeksu postępowania karnego, o możliwość popełnienia przestępstwa i ujawnienie osób, które wskazuje w swoim poście.

Na obecny moment Dawid Ciemięga nie zabrał stanowiska w sprawie zarzutów internautów na swoim profilu społecznościowym.

Dawid Ciemięga nie po raz pierwszy jest odbierany jako osoba kontrowersyjna. Został nawet okrzyknięty w sieci celebrytą. To wszystko za jego sprawą gorliwego przeciwdziałania działalności rodziców, którzy sprzeciwiają się ryzykownemu przymusowi szczepień ich dzieci, jak również lekarzom promującym zdrowy styl życia, którzy również podkreślają ryzyko szczepień. Owocem przeciwdziałania jest zaangażowanie się w stworzenie filmu, który ma na celu pokazać według twórcy prawdziwe oblicze tych osób. Chce wyciągnięcia konsekwencji prawnych. Nazywa ich antyszczepionkowcami oraz oszołomami internetu. Kim jednak jest spora grupa społeczna, przeciw której występuje? Na celowniku jest Justyna Socha- Prezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Wiedzy o Szczepieniach STOP NOP. Kim jest: https://stopnop.com.pl/justyna-socha/

W większości są to rodzice dzieci, które doznały powikłań poszczepiennych, rodzice którzy poznali na własnej skórze błędy systemu medycznego.

Co z filmem? Póki co go nie ma. Jednak środki zostały zebrane i nawet projekt otrzymał zapewnienie wsparcia merytorycznego, organizacyjnego, prawnego i finansowego przez Naczelną Radę Lekarską.

Dlaczego “antyszczepionkowcy” wiele na to wskazuje, że zaczęło się od wpisu Dawida Ciemięgi na temat głośnej sytuacji o szczepionkach przeznaczonych do utylizacji ze względu na przerwanie ciągu chłodniczego w parze szły doniesienia o utylizacji szczepień w ciałach dzieci.

Wypowiedź Dawida Ciemięgi z dnia 9.02.2018 r.

Jednak na stronie Ministerstwa można było przeczytać zupełnie inna informację:

Oczywiście ta rozbieżność między informacjami nie pozostala bez komenatrza internautów, który był negatywny.

Ocenę sytuacji pozostawiamy naszym czytelnikom.

Zdrowie