fbpx
 

Dwa przypadki koronawirusa w szczecińskim areszcie. Dramatyczny apel o pomoc zza krat. Władze to ukrywają!

22
Spread the love

Redakcja czujny.pl dotarła do dramatycznego apelu o pomoc zza krat z szczecińskiego Aresztu Śledczego. Przedstawiamy fragment “grypsu” jednego z aresztowanych:

,,Jest tutaj rozpiździel. Są 2 zakażenia. Powinni nas zwolnić, ale to ukrywają. Jak możesz to zadzwoń do jakiegoś dziennikarza. Spróbuj nagłośnić tego wirusa, bo zaraz będzie jak na tym statku. Dzwoń do TVN, dzwoń do Polsatu, bo będziemy jak na Diamond Princess.”

Od trzech dni czujny.pl podąża za tą informacją. Uzyskaliśmy jej potwierdzenie od jednego ze szczecińskich adwokatów, który jednak prosi o zachowanie anonimowości.

Czy ukrywają koronawirusowe “Puszki Pandory” ?

Odrazu zadzwoniliśmy do Aresztu Śledczego w Szczecinie. Rzecznik Prasowy aresztu mocno zesztywniał i natychmiast przekierował nas do Pani Rzecznik Prasowej Dyrektora Generalnego Służby Więziennej Ppłk Elżbiety Krakowskiej.

Rozmowa czujny.pl z Rzecznikiem Prasowym Aresztu Śledczego w Szczecinie
Kopia z oficjalnej strony Służby Więziennej

Odnieśliśmy wrażenie, że Pani Rzecznik została uprzedzona o tym, że będziemy się chcieli z nią skontaktować, w czasie gdy ustalaliśmy do niej numer telefonu. Telefon stacjonarny nie odpowiadał, komórkowy również. Nawiązała się za to wymiana smsowa:

Początek wymiany smsowej z Rzecznik Prasową Dyrektora Generalnego SW: Ppłk Elżbietą Krakowską

Wysłaliśmy w związku z tym pytania drogą mailową:

W związku z wiadomością tekstową wysłaną w dniu 17 marca 2020 r. przez osobę: Rzecznik Prasowy Dyrektora Generalnego Służby Więziennej ppłk Elżbieta Krakowska do redaktora Czujny.pl, zwracamy się o udzielenie informacji:
1. Ilu osadzonych jest zarażonych koronawirusem w areszcie A.Ś. Szczecin?
2. Ilu osadzonych jest podejrzanych o zarażenie koronawirusem w areszcie A.Ś. Szczecin?
3. Ilu zarażonych koronawirusem przebywa na terenie aresztów i zakładów karnych w całej Polsce?
4. Ilu z objawami koronawirusa przebywa na terenie aresztów i zakładów karnych w całej Polsce?
5. Ile testów na obecność koronawirusa zostało przekazanych do jedenostek penitencjarnych na terenie całego kraju?
6. Ilu osadzonych zostało poddanych testom?

Redakcja posiada informacje potwierdzające, że na terenie A.Ś. Szczecin są osoby zakażone.

Z Poważaniem:
Redaktor Naczelny
czujny.pl

Mimo powagi sytuacji odpowiedź nie przychodziła. W związku z tym ponowiliśmy kontakt w dniu 19 marca 2020 i znowu stacjonarny nie odpowiadał, a z telefonu komórkowego połączenia dwukrotnie zrzucono. Wróciliśmy zatem do korespondencji smsowej i doznaliśmy szoku:

Szok! Po dwóch dniach zwodzenia naszej redakcji w sprawie zagrożenia życia i zdrowia osób aresztowanych w A.Ś. Szczecinie – Pani Rzecznik Dyrektora Generalnego SW nieodpowiedziawszy na pytania czujny.pl, idzie na zwolnienie. Dodajmy, żaden komunikat SW nie odpowiada na nasze pytania.

Jak wygląda sytucja w innych jednostkach?

O ukrywaniu informacji o ogniskach koronawirusowych w miejscach przymusowego przetrzymywania ludzi w dużych skupiskach, pisaliśmy już w poniższym artykule:

Okazuje się, że mamy do czynienia z masową dezinformacją dotyczącą zagrożenia życia i zdrowia w placówkach przymusowego przetrzymywania dużych skupisk ludzi.

Aresztowany, czyli więzień bez wyroku – potencjalnie niewinny.

W tym miejscu należy dodać, że osoby tymczasowo aresztowane, to osoby przebywające bez wyroku skazującego – potencjalnie niewinne. O pochopności stosowania w Polsce tymczasowych aresztów alarmują wszystkie organizacje zajmujące się tematem. Przez ostatnie cztery lata ilość tymczasowych aresztów wzrosła o 100% – alarmuje w swoim raporcie Fundacja Court Watch – a średnia długość aresztów wynosi 9 miesięcy, co wobec 6 miesięcy średniej unijnej, źle świadczy świadczy o naszym kraju.

Raport Fundacji Court Watch o tymczasowych aresztach w Polsce

Co na to Rzecznik Praw Obywatelskich?

Oczywiście czujny.pl skontaktował się również z Biurem Rzecznika Praw Obywatelskich, które poinformowało, że od pięciu dni nie dostało odpowiedzi na monit w tej sprawie:

Bazujemy na wypowiedzi medialnej Wiceministra Sprawiedliwości Michała Wójcika z ubiegłego tygodnia, że podejrzanych o zakażenie koronawirusem jest 47 osadzonych i 17 funkcjonariuszy SW w całej Polsce, lecz wciąż nie mamy oficjalnego potwierdzenia – twierdzi biuro RPO.

Na to wychodzi, że przy wprowadzaniu wszystkich obostrzeń w walce z pandemią, władze zupełnie zapomniały o dużych skupiskach ludzi przymusowo przetrzymywanych, narażając tym samym na utratę życia i zdrowia tysiące ludzi w tym funkcjonariuszy i personel tego typu placówek. Biuro RPO zgodziło się z dziennikarzem czujny.pl, że są instrumenty prawne do uratowania sytuacji, tylko należy je natychmiast wdrożyć. Jesteśmy w stałym kontakcie z Biurem RPO i będziemy czujni w tej sprawie.

Światełko w tunelu?

W ubiegłym tygodniu zapadła, być może, precedensowa decyzja Sądu Okręgowego w Warszawie odmawiająca zastosowania tymczasowego aresztu w związku z zagrożeniem koronawirusem. Czy reszta sądów w Polsce pójdzie tą wytyczoną ścieżką? Czy władze się zreflektują wobec zagrożenia życia i zdrowia osadzonych, wprowadzając rozwiązania systemowe wobec osób, których pobyt w przymusowej izolacji nie jest niezbędnie konieczny?

Czekamy na interwencję władz państwowych, a internautów prosimy o masowe udostępnianie tego artykułu.

Życie tysięcy ludzi jest w Waszych rękach.

Mackiew1cz

22 thoughts on “Dwa przypadki koronawirusa w szczecińskim areszcie. Dramatyczny apel o pomoc zza krat. Władze to ukrywają!

 1. W zakładach karnych w trybie pilnym przesadzają osadzonych z cel wieloosobowych do dwójek nie wiadomo czy to z ostrożności czy już próbują tuszować zakażenia. Dlaczego minister milczy, dlaczego w ogóle o tym nie chcą rozmawiać rzecznicy zk. Ich milczenie daje do myślenia. Skazany też człowiek.

  1. Widzę kolega dobrze zorientowany. A z ciekawości spytam skąd nagle pojawiły się te puste dwuosobowe cele?? Co do tej pory stały puste czy je dobudowali?? Bo trochę to fantastyką pachnie.

 2. Bardzo dziękuję Redakcji za to, że wreszcie ktoś poruszył temat osób, o których wszyscy zapomnieli a są w niebezpieczeństwie. Bardzo przeżywamy to w jakiej są sytuacji – bez kontaktu z bliskimi, bez dostępu do informacji i nie mogą być w chwili zagrożenia ze swoimi bliskimi w obliczu pandemii. Nikt tego nie zrozumie, kto nie ma w takiej sytuacji bliskiego. Nie pozostawiajcie tego tematu, błagam.

   1. Ja również błagam oni tam w tej chwili skazani są na karę śmierci! Tam są ludzie chorzy a nawet ci zdrowi z powodów warunków tam mają obniżoną odporność,czy my mamy już ich nigdy nie zobaczyć? Niech ktoś im pomoże a nie tylko kasa w mediach

    1. Popieram w 100 procentach trzeba coś z tym w końcu zrobić… Wszystkim się zajmują a o nich każdy zapomniał… Trzeba nagłaśniać sprawę 🙁

 3. U mnie to samo od miesiąca partner przebywa w areszcie tymczasowym wysłałam już kilka wniosków i do tej pory nikt nic nie wie zero kontaktu a teraz nawet nie można spotkać się z prokuratorem i wszystko stanęło w miejscu nikt nie myśli o tym co oni przeżywają i ich bliscy. Trzeba coś z tym w końcu zrobić 🙄🙄🙄

 4. moi drodzy-rodzino,przyjaciele,bliscy osób osadzonych w aresztach i więzieniach…Przecież Polska ,Rząd Polski , ta cała Wielka Władza, ,, Ludzie ,którzy są dzis przy korycie–czy myślicie ,ze to przypadkowe tatałajstwo choć przez chwilę pochyli się nad sprawą tych biedaków w aresztach i więzieniach?? czy pomysli ktos z nich choc przez ułamek sekundy o drugim, cierpiącym człowieku?? czy ich obchodzi ,ze katastrofalna sytuacja dotknie ok.70% populacji w ogóle, a najbardziej narażeni są ludzie odizolowani, zamknięci w niewyobrażalnym zagęszczeniu!!! właśnie areszty i więzienia przepełnione do granic mozliwości gdzie o podstawach higieny można jedynie pomarzyć….( 5 minutowy prysznic raz na tydzien pod zimną wodą) …ludzie w więzieniach żyją w ekstremalnie tragicznych warunkach,pod każdym względem, czy to żywieniowych,czy sanitarno-higienicznych, oni nie mają żadnych praw! chorym, nawet ciężko chorym nie udostępnia się odpowiedniego leczenia i leków,bo są skazanymi!! ALE SĄ LUDŻMI!! Czy sądzicie,że dziś w zderzeniu się z pandemią,która opanowała świat i zbiera swe żniwo, ktoś u władzy kiwnie palcem? wyda jedną złotówkę by ratować życie i zdrowie więżniów?? aresztantów?? Czy wierzy ktoś ,ze ta władza jest zdolna do niesienia pomocy każdemu bez wyjatku i za każdą cenę?? Czy moze zamierza inwestować by zapobiec zakażeniom i zgonom na ogromną skalę w więzieniach właśnie?? Czy ich interesuje cokolwiek poza tym ,jak zakombinować, jak zmanipulować, jak większą kasę wyrolować do własnej kieszeni!!!! Czy syty kiedykolwiek zrozumiał głodnego?? Nie!! Dla nich należą się wielotysięczne premie i nagrody,dla szarego narodu, parafialnej ciemnoty miska ryżu!! W tej dramatycznej sytuacji już dawno MZ z MS i inne kompetentne słuzby upoważnione do podejmowania natychmiastowych,rozsądnych ,realnych ,chroniących życie decyzji,powinni zając stanowisko,powinni podjąc odpowiednie działania…niestety, panuję jedynie złowieszcze milczenie,,zmowa milczenia na każdym szczeblu !!! Nadzieja pozostaje jedynie w mediach, nadzieja w dziennikarzach, nadzieja w ludziach walczących z niesprawiedliwością, krzywdą ludzką, walczących o godność człowieka i prawa każdego z nas,częst w tej walce narażajac własne zycie,,,,,POKŁON IM ZA TO I CHWAŁA. wiele pytań,żadnej odpowiedzi a nasi ukochani bliscy narazeni są na zakażenie i śmierć w obliczu PRAWA, POLSKIEGO PRAWA!! Czy ktoś z możnych się obudzi?? czy otrzymają w porę pomoc i ratunek? zobaczymy….lecz czasu nie ma wiele….

  1. Może trzeba się zebrać jakieś forum listy pisma telefony nękać ich nagłaśniać to może w końcu się ktoś tym zajmie 😔😔😔😔😔😔😔😔😔😔

    1. Ja też nie mam już siły mój partner jest na sankcji ponad miesiąc nie zdążyłam nawet na widzenie bo miało być po 20 marca widzenia zamknięte. Wniosek o kontakt tel cały czas jest w prokuraturze bo teraz oni pracują dyżurami listy też ida bardzo długo bo muszą sprawdzić. I tak od lutego nie mam żadnego kontaktu 😔😔😔😔😔 nie rozumiem czemu w takiej syt nie są w stanie złagodzić chociażby telefonów które i tak są kontrolowane. Przecież każdy się martwi i odchodzi od zmysłów.

  2. Media jakie by nie były służą danej opcji politycznej która w danej chwili jest przy korycie i zwykły człowiek nie ma żadnych praw poza jednym by zapierdalać na podatki!!!

 5. Hi wⲟuld yoᥙ mіnd letting mе know wһich wеb host you’re utilizing?

  I’ve loaԀed your blog in 3 different internet browsers and I must say this blog loads а lot quicker then most.
  Can you recommend a goоd hosting provider ɑt a reаsonable price?
  Thanks, I appreciate it!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Next Post

Jane Burgermeister-fałszywa pandemia, WHO, szczepienia, tajemnicza katastrofa Rządu Polskiego VIDEO

pt Mar 20 , 2020
Spread the loveWstrząsajacy materiał z wypowiedziami Pani Jane Burgermeister! W materiale video Jane Burgermeister możemy posłuchać szokujących informacji:- zagrożenie masowych szczepień- 50 000 ludzi w wieku 15- 25 lat ofiarami szczepioni na świńską grypę, chorują na narkolepsję (chorobę mózgu) - szczepionka zalecana, rekomendowana przez WHO, które zmieniło definicje pandemii w […]
Lodówki na Ceneo.pl