Elektroniczne tatuaże kontrolujące szczepienia i organizm człowieka- FAKTY!

Spread the love

W tym artykule opisujemy dwa rodzaje tatuaży. Materiał oparty na faktach i źródłach udostępnionych przez twórców.

Tatuaż kontrolujący szczepienia!

Naukowcy MIT opracowali elektroniczne tatuaże, które sprawią, że każde dziecko zostanie zaszczepione. Metoda przechowywania informacji medycznych pod skórą. W szybkim tempie będzie można sprawdzić listę szczepień. Badania zostały sfinansowane przez Fundację Billa i Melindy Gatesów – na bezpośrednią prośbę Billa Gatesa.

Elektroniczny tatuaż będzie rejestrował historię szczepień każdego pacjenta. Jest zbudowany z maleńkich kryształków, mikroigieł wykonanych z mieszaniny polimerd i cukru. Będzie dostarczany pod skórę w tym samym czasie co szczepienie. Ta technologia sprawi, że dane będą dostępne przez 5 lat emitując światło bliskiej podczerwieni, które będzie wykrywane przez specjalnie wyposażony smartfon. Owe tatuaże usprawnią program szczepień ochronnych, zastąpią przestarzałą dokumentację. Dzieki temu żadne dziecko i pacjent nie uniknie szczepień.

Tatuaż kontrolujący wszystkie funkcje organizmu. Dodatkowo pacjent może kierować sprzetami komputerowymi.

Zespół amerykańskich uczonych z Uniwersytetu Illinois oraz Uniwersytetu Northwestern opracowali nowoczesny przyklejany na skórę tatuaż. Obwód wygina się, marszczy i rozciąga zgodnie ruchami skóry. Naukowcy zademonstrowali swoją koncepcję za pomocą różnorodnego zestawu elementów elektronicznych zamontowanych na cienkim, gumowym podłożu, w tym czujników, diod LED, tranzystorów, kondensatorów częstotliwości radiowych, anten bezprzewodowych oraz cewek przewodzących i ogniw słonecznych do zasilania.

Ten tatuaż naklejany na skórę ma za zadanie odczytać wszystkie funkcje organizmu i wysyłane przez niego sygnały. Pacjent będzie mógł przebywać w domu a zgromadzone dane będą zdalnie trafiać do gabinetu lekarskiego.

Elektronika montowana na skórze ma wiele zastosowań biomedycznych, w tym czujniki EEG i EMG do monitorowania aktywności nerwów i mięśni.

To nie wszystko. Tatuaż daje dodatkowe możliwości. Pacjenci z zaburzeniami mięśni lub neurologicznymi, takimi jak ALS, mogą ich używać do komunikacji lub komunikacji z komputerami. Naukowcy odkryli, że po nałożeniu na skórę gardła czujniki mogą rozróżniać ruchy mięśni w celu uzyskania prostej mowy. Naukowcy wykorzystali nawet elektroniczne łatki do sterowania grą wideo, demonstrując potencjał interakcji człowiek-komputer.

ŹRÓDŁO – STRONY INTERNETOWE TWÓRCÓW:

http://news.mit.edu/2019/storing-vaccine-history-skin-1218

https://news.illinois.edu/view/6367/205260