Gorące inwestycje w Polsce w 2020 r. Co jest na fali?

Spread the love

Możliwości inwestycji gotówki na rynku jest sporo. Najbardziej bezpieczne to: obligacje i lokaty bankowe. Ale przy ukrytej inflacji są słabo opłacalne. Rząd polski uruchomił wiele programów socjalnych, żeby je wypełnić, jedną z metod jest uwolnienie inflacji.

W ostatnich latach na fali mamy następujące opcje:

ZŁOTO

Inwestycja w kruszce szlachetne, przede wszystkim w złoto jako metal najpopualrniejszy i najbardziej płynny. Obok mamy niedoszacowane srebro ale w przeciwieństwie do złota jest obłożone podatkiem VAT.
Od 5 lat złoto jest na fali wznoszącej.Obecnie przekroczyło 1600 $ za uncję. Zalecamy inwestycje w najpopularniejsze, czyli najłatwiejsze do zbycia, i najtrudniej do podrobienia- jedno uncjowe monety bulionowe.

NIERUCHOMOŚCI

Od kilku lat mamy szaleństwo na rynku mieszkaniowym. Szczególnie w dużych miastach. Małe mieszkania na rynku wtórnym w Warszawie potrafiły podrożec ponad dwukrotnie. Przyczyną są nickie stopy procentowe ( nie opłaca trzymac się pieniędzy w banku), imigarcja głównie z Ukrainy oraz możliwość zarabiania w serisach społecznościowych, które oferują wynajem krótkoterminowy własnej nieruchomości.

SPÓŁKI KOMPUTEROWE

To jest już bardziej ryzykowny sposób inwestowania.
Sztandarowym przykładem jest Grupa kapitałowa CD Projekt, m.in. producent gry z serii Wiedżmin. Jeszcze 5 lat temu kurs spółki był 15 razy mniejszy niż dzisaj, teraz spółka ta jest piąta na warszawskiej giełdzie.

KRYPTOWALUTY

Najsłynnieszy jest Bitcoin. Kryptowaluta wprowadzona w 2009 roku przez osobę o pseudonimie Satoshi Nakamoto. Jeszcze kilka lat temu , jeden BTC był warty centy. W swoim szczycie doszłedł do 18 tys dolarów. Kryptowaluty są przyszłoscią, trzeba tylko wyczuć, która z nich ma szansę odgrywać dominującą rolę na rynku.


Oczywiście jest to tylko przegląd najnowszych, najciekawszych możliwości.