fbpx
 

Jak rząd wprowadza zamordyzm.

Spread the love

Skandal! Wolności obywatelskie sa ograniczane przez rozporządzenie premiera RP.

Powyższe tweety Kancelarii Premiera to tylko fragment smutnej twórczości rządu, która ogranicza nasze wolności.

Nieprzygotowane, pisane na kolanie, nie logiczne. Na przykład: 17 latek nie wyjdzie do sklepu po mleko dla babci, nie pojdziemy pobiegac sami do parku itd…Te i inne czynności zakazane są bliżej nie ustaloną karą, od 5 tys do 30 tys. zł.

Akty prawne, które mogą ograniczac nasze wolności muszą być stanowione przez parlament za pomoca ustawy. W Konstytucji RP czyli w ustawie zasadniczej, w akcie prawnym najwyższego rzędu jest napisane:

Rozdział II
WOLNOŚCI, PRAWA I OBOWIĄZKI CZŁOWIEKA I OBYWATELA

art. 31

… pkt 3: Ograniczenia w zakresie korzystania z konstytucyjnych wolności i praw mogą być ustanawiane tylko w ustawie i tylko wtedy, gdy są konieczne w demokratycznym państwie dla jego bezpieczeństwa lub porządku publicznego, bądź dla ochrony środowiska, zdrowia i moralności publicznej, albo wolności i praw innych osób. Ograniczenia te nie mogą naruszać istoty wolności i praw.

Na nieprzewidziane wypadki, takie jak kleski żywiołowe, epidemie itd. mamy instytucję “stanu wyjatkowego”. Wtedy w ramach obowiązującego prawa wprowadza się stan wyjątkowy i można ograniczyć czasowo prawa i wolności obywatelskie.

ALE rodzi to dalsze konsekwencje.

Państwo zawiesza na tenczas pobór danin i nie może przeprowadzić żadnych wyborów w trakcie trwania stanu wyjątkowego i 90 dni po jego ustaniu.

A na to nasz rząd nie chce sobie pozwolić…. 🙁

Nie kwestionujemy prawa rządu do reagowania na problemy. Od tego jest, żeby interweniować też w kryzysowych chwilach. Ale TYLKO w ramach przewidzianych przez ustawę. Uważamy, że rząd działa z pełną świadomością i premedytacją, wbrew obowiązującemu prawu.

Na sam koniec pozwolimy sobie na czarny humor:

Pojawiły się juz ogłoszenia/dowcipy po rozporządzeniu, ktore uniemożliwia nieletnim wyjścei samemu z domu:

Wyprowadzę nieletniego na spacer. Cena do ustalenia na priv.”

Kris

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Next Post

Chińczycy z powrotem wcinają nietoperze.

śr Kwi 1 , 2020
Spread the lovePsy, koty,nietoperze i inne “chińskie przysmaki” znowu są sprzedawane w Państwie Środka. Stłoczone w klatkach przerażone psy i koty na rynku Guilin, południowozachodnie Chiny. Zostaną żywe sprzedane i zawędrują na stoły rodzin chińskich w porze obiadowej. Teraz trudniej zrobić zwierzętom na targu zdjęcia. Ochrona nie pozwala. Nietoperze, jaszczurki […]
Lodówki na Ceneo.pl