Jedna z 4000 mutacji wirusa powodem zamknięcia Wielkiej Brytanii.

Spread the love

W niedzielę Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) wezwała kraje Europy do zaostrzenia kontroli z powodu nowego wariantu SARS-CoV-2, który pojawił się w Wielkiej Brytanii. Kolejne kraje posłusznie zamykają granice i odwołują loty na Wyspy, w tym Polska.

Opinia publiczna jest straszona, że szczep, znany jako VUI-202012/01, może być nawet o 70 proc. bardziej zakaźny.

Ale uwaga:  ma nie wywoływać ostrzejszych objawów i nie być bardziej śmiertelny!

WHO jest skompromitowaną organizacją. Skorumpowaną, zinfiltrowaną przez Chińczyków a jego szef za młodu brał udział w ludobójstwach. O czym pisaliśmy tutaj:

Donald Trump obwinia WHO.

Czy to dyrektor WHO pląsa w rytm gejowskiego CzaCzaCza?

Zaczęło się o północy w niedzielę w Londynie i południowo-wschodniej Anglii.

Rząd Borisa Johnsona w ostatniej chwili wycofał się z planów poluzowania życia społecznego, aby na Boże Narodzenie pozwolić ludziom na spotkanie się w gronie do trzech gospodarstw domowych. Teraz mieszkańcy tych regionów będą musieli zostać w domach. Ponadto punkty usługowe i sklepy niesprzedające podstawowych produktów będą musiały z dnia na dzień zamknąć się.

Te dodatkowe ograniczenia nałożone na miliony ludzi mają obowiązywać przez kilka miesięcy, dopóki szczepionki nie zostaną wprowadzone w całej Wielkiej Brytanii.

Nie ma aktualnie dowodów na to, że nowy szczep SARS-CoV-2 jest odporny na istniejące szczepionki. Zdaniem naukowców opracowane wakcyny będą zdolne do walki też z nową mutacją. Potwierdził to też minister zdrowia Niemiec Jens Spahn.

Koronawirus SARS-CoV-2 ma aktualnie siedem przebadanych mutacji. Oryginalna odmiana, odkryta w chińskim mieście Wuhan w grudniu ubiegłego roku, znana jest jako szczep L.

Następnie, na początku 2020 r. wirus zmutował w szczep S. Kolejne pojawiły się szczepy V i G.

Najbardziej rozpowszechniony jest zaś szczep G, który rozszerzył się w mutację GR, GH i GV.

Dr Muge Cevik, członek rządowej grupy doradczej ds. nowych i pojawiających się zagrożeń wirusami układu oddechowego (Nervtag), powiedział, że

“do tej pory zaobserwowano ponad 4000 mutacji Sars-Cov-2,”

na dzisiejszy stan wiedzy- nie bardziej śmiertelne czy bardziej dolegliwe dla stanu zdrowia zarażonych.

źródła: https://www.theguardian.com/,  https://polskieradio24.pl/

Szykuje nam się kolejna fala zamordyzmu, którego powodem jest jedna z 4000 mutacji wirusa bardziej zaraźliwa …bezobjawowo.