Jesteś użytkownikiem WhatsAppa? Inwigilacja przez służby specjalne!

Spread the love

Użytkownicy WhatsAppa powinni o tym wiedzieć, że służby specjalne przechwytują dane. Radzimy jak się uchronić przed inwigilacją.

Według doniesień niemieckich mediów Federalne Biuro Policji Kryminalnej (BKA) ma metode odczytu zaszyfrowanej komunikacji komunikatora WhatsApp.

Jest duże prawdopodobieństwo, że ta sytuacja ma miejsce w innych krajach. Nie mówiąc już amerykańskich agencjach mających pod kontrolą przejmowanie kopii bezpieczeństwa zdjęć i rozmów tekstowych raz na dobę. Użytkownicy WhatsAppa myślą, że korzystają z szyfrowanej komunikacji. Tak samo jest w przypadku Messengera i WeChata.

Śledczy z Niemiec najwyraźniej skorzystali z możliwości połączenia aplikacji z przeglądarką internetową na komputerze. Dzięki tej funkcji cała zawartość usługi czatu z apikacji WhatsApp jest odzwierciedlana w oknie przeglądarki.

Mimo przeszkody dla takiego łącza służby nie mają większego problemu. Aby połączyć WhatsApp z przeglądarką lub wersją aplikacji na komputery, użytkownik musi zeskanować kod QR na ekranie komputera za pomocą aplikacji WhatsApp na smartfonie. Oznacza to, że telefon jest odblokowany. Użytkownik może również skonfigurować ochronę rozpoznawania twarzy, aby otworzyć WhatsApp.

Niemieckie stacje WDR i BR poinformowały, że są dowody procedury inwigilacji ze strony BKA, bo wykazały to dokumenty ze wstępnego dochodzenia Prokuratora Generalnego przeciwko podejrzanemu o terroryzm Magomed-Ali C. W Niemczech potwierdzono, że BKA ma metodę, która umożliwia zrozumienie krótkich wiadomości tekstowych, wideo, obrazów i wiadomości głosowych z konta WhatsApp w czasie rzeczywistym. Inne służby radzą sobie przy pomocy podobnych sposobów lub specjalistycznego oprogramowania, które dosłownie “czyta” wszystko!

W Niemczech na żądanie mediów służba BKA oświadczyła, że “generalnie nie udostępnia żadnych publicznych informacji na temat technicznych lub operacyjnych umiejętności śledczych”, aby nie zagrażać możliwościom Federalnego Urzędu Kryminalnego.

Tajemnicą pozostaje oprogramowanie, które również w Polsce pomaga śledczym, często nawet bez zezwolenia prokuratury na inwigilację użytkowników.

Uchronisz się przed tego typu inwigilacją jeśli usuniesz informacje online zaraz po przesłaniu lub całe czaty, nie czekaj na kopie bezpieczeństwa – kasuj zbędne pliki i teksty. Nie pozwalaj na dostęp WhatsAppa bez wifi, bo masz czas na skasowanie danych. Można też zmienić komunikator chociaż trzeba wiedzieć, że wszystkie są  i tak inwigilowane. Bezpieczniejszą metodą komunikacji może być czat twórców, którzy utrzymują go na prywatnym serwerze.

Zobacz także 👇

“Mamusiu nie mogę oddychać”. 11 latka zmarła przez pastę do zębów.

Author: JKS

46 thoughts on “Jesteś użytkownikiem WhatsAppa? Inwigilacja przez służby specjalne!

  1. Pingback: buy cialis
  2. Pingback: tadalafil for sale
  3. Pingback: buy furesimide
  4. Pingback: stromectol uk
  5. Pingback: start clomid
  6. Pingback: diflucan for dogs

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *