fbpx
 

Już jest “koronawirusowa” aplikacja ProteGO Safe! Chcą przekonać Polaków do zainstalowania!

1
Spread the love

Już jest- aplikacja ProteGO Safe

Od dziś w sklepie Google Play, a za kilka dni w App Store, dostępna jest najnowsza wersja aplikacji ProteGO Safe.

ProteGO Safe została stworzona na bazie m.in. zaleceń Światowej Organizacji Zdrowia i jest zgodna z wytycznymi Komisji Europejskiej.

Aplikacja jest intuicyjna. Zaprojektowana też  dla osób  starszych.

Wierzymy w odpowiedzialność Polaków, którą już wielokrotnie udowodnili. Korzystanie z ProteGo Safe ma sens, może nam skutecznie pomóc. Dlatego zachęcamy Polaków do korzystania z tego rozwiązania. Wszystko w naszych rękach” – apeluje Minister Zdrowia Łukasz Szumowski.

Aplikacja ProteGO Safe ma dwie podstawowe funkcje

 

Pierwsza – monitoruje nasze otoczenie i nawiązuje kontakt z urządzeniami innych użytkowników.

– W praktyce będzie to wyglądało tak, że jeżeli inny użytkownik aplikacji, z którym spotkaliśmy się w ostatnich 14 dniach, zachoruje na koronawirusa – zostaniemy o tym poinformowani. Aplikacja analizuje długość – czas – i odległość kontaktu – tłumaczy minister cyfryzacji Marek Zagórski.

Nie dowiemy się, kto zachorował. Aplikacja poinformuje nas jedynie o tym, że mieliśmy kontakt z zakażonym i podpowie, jak powinniśmy się w tej sytuacji zachować. Czy powinniśmy skontaktować się z lekarzem, czy może powinniśmy zacząć od samoobserwacji.

Po otrzymaniu pozytywnego wyniku testu na koronawirusa, z zakażonym skontaktuje się  pracownik Centrum Kontaktu, który poza informacjami dotyczącymi dalszego postępowania, przekaże mu także numer PIN, który umożliwi przesłanie informacji na urządzenia innych użytkowników aplikacji, z którymi miał kontakt w ostatnich 14 dniach.

“Aplikacja ProteGO Safe pozwoli nam bezpiecznie wychodzić z obostrzeń i kontrolować rozprzestrzenianie się koronawirusa” – mówi minister zdrowia Łukasz Szumowski.

Druga funkcja aplikacji – możliwość stałego kontrolowania stanu zdrowia.

“Możemy to robić wykonując test oceny ryzyka i prowadząc dziennik zdrowia. Zarówno test oceny ryzyka, jak i dziennik zdrowia są częścią aplikacji. Na podstawie odpowiedzi udzielonych w teście oraz analizy naszych kontaktów aplikacja na bieżąco informuje, w jakiej grupie ryzyka zachorowania jesteśmy – niskiej, średniej, czy wysokiej. Wraz z informacją o grupie ryzyka, aplikacja przekazuje odpowiednie informacje, porady i wskazówki dotyczące ochrony naszego zdrowia” – mówi minister cyfryzacji Marek Zagórski.

Aplikacja to efekt kilkumiesięcznej pracy grupy polskich programistów. Przy pracy nad nią współpracowaliśmy i współpracujemy z ekspertami z wielu dziedzin. To nie tylko programiści, ale i epidemiolodzy.

“Słowem kluczem aplikacji jest współpraca pomiędzy rządem, polskimi firmami wytwarzającymi aplikację, Google i Apple oraz państwami członkowskimi UE – mówi Antoni Rytel z GovTech Polska. – To dzięki niej udało się stworzyć aplikację, która chroni zarówno nasze zdrowie, jak i naszą prywatność. To, że kilkudziesięcioosobowy zespół polskich Małych i Średnich Przedsiębiorstw zbudował to rozwiązanie jako jeden z pierwszych na świecie, potwierdza że nie bez powodu polscy programiści cieszą się na świecie doskonałą opinią” – dodaje.

Ministerstwo Cyfryzacji i Ministerstwo Zdrowia koniecznie chce przekonać na różne sposoby Polaków do korzystania z tej aplikacji.

Zobacz także 👇

Szumowski: My nie kończymy epidemii, żeby była jasność!

 

 

Elwe

One thought on “Już jest “koronawirusowa” aplikacja ProteGO Safe! Chcą przekonać Polaków do zainstalowania!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Next Post

Światowy Szczyt Szczepień- Globalna realizacja!

śr Cze 10 , 2020
Spread the love Światowi przywódcy i historyczne zobowiązania. Elektroniczne raportowanie szczepień. Wyszczepienie globu. To wszystko do 2025 roku. W Londynie 4 czerwca odbył się światowy szczyt szczepień, którego gospodarzem była Wielka Brytania.  Zapewniono 8,8 miliarda USD (kwota przekroczyła cel). 32 rządów- darczyńców oraz 12 fundacji, korporacji i organizacji w celu […]