Kolejny Skandal! Odebrali dziecko za wygląd matki.

Kolejny Skandal! Odebrali dziecko za wygląd matki.

Spread the love

Aniela – niespełna 3 letnia dziewczynka z autyzmem została bezpodstawnie odebrana swojej mamie – Małgorzacie Talowskiej.
Do obebrania dziecka przyczyniła się pani Jadwiga T. – matka Małgosi, która doniosła policji, że jej córka rzekomo zażywa narkotyki, po czym na dowód tego, wyciągnęła owe narkotyki… ze swojej torebki.
Policja bez przeprowadzenia odpowiedniego postępowania w takiej sprawie, uwierzyła pani Jadwidze na słowo.
Pomimo próśb Małgosi, nie przeprowadzono żadnych testów na obecność w jej organizme substancji psychoaktywnych.
W dodatku, na podstawie orzeczenia chrzanowskiego Sądu dziewczynka nie powinna przebywać ze swoją matką, ponieważ kobieta WYGLĄDA jak osoba uzależniona od narkotyków!

I tak na podstawie jedynie słownego oskarżenia pani Jadwigi i wyglądu Gosi odebrano dziecko matce.

W ciągu toczących się rozpraw Aniela przebywa w tymczasowej rodzine zastępczej (od czterech miesięcy).
Małgosia póki co może widywać się ze swoją córką w terminach wyznaczonych przez PCPR i rodzinę zastępczą.

Z obserwacji Małgosi, wynika, że rodzina zastępcza dopuszcza się skrajnego zaniedbywania dziecka.
Dziewczynka mimo, że wcześniej w ogóle nie chorowała, teraz już trzy razy brała antybotyki.
Rodzina zastępcza, mimo jasnego sprzeciwu Małgosi na piśmie, wyjechała z Anielą (która miała zapalene stawu biodrowego) na ferie zimowe, po czym została przyprowadzona do przedszkola. Niedoleczona dziewczynka mocno się z tego powodu rozchorowała. Rodzina zastępcza nie chciała też wykonywać dziecku podstawowych badań, o co Małgosia wielokrotnie ich prosiła.
Teraz, gdy badania wreszcie zostały przeprowadzone okazało się, że dziecko dostało rumienia zakaźnego. W dniu 2.03.2020 ANIELKA trafiła na SOR Instytutu Pediatrii Kraków Prokocim i zdiagnozowano ZAKAZENIE DRÓG MOCZOWYCH.

Mimo to Aniela nadal przebywa u rodziny zastępczej, a służby nie reagują.

Dziewczynka bardzo chce wrócić do swojej mamy, Małgosia również tęskni za swoją córką.

Małgosia jest wzorową matką pomimo trudności, jakie sprawia opieka nad autystycznym dzieckiem. Małgorzata radzi sobie doskonale, o czym świadczy chociażby otrzymanie przez nią wyróżnienie za wychowywanie autystycznego dziecka tzw. metodą opcji.

Manifestacja pod sądem w Chrzanowie ws. bezprawnego odebrania dziecka matce

“Pomóżmy matce odzyskać jej dziecko. Nie pozwólmy na krzywdzenie Anielki przez sąd i rodzinę zastępczą!” – apelowali aktywiści, którzy walczą z bezprawiem w sądach rodzinnych.

Pod Sądem Rejonowym w Chrzanowie odbyła się manifestacja na której pojawili się m.in. Sławomir Marczewski, znany działacz społeczny i bloger, czy Wiesław Kozłowski – uczestnik Parlamentarnego Zespołu ds. przeciwdziałania alienacji rodzicielskiej.

Uczestniczący w proteście aktywiści społeczni walczący z bezprawiem w sądach rodzinnych oraz o prawa dzieci

Takich sytuacji, które zaczął również ujawniać czujny.pl , jest wciąż bardzo dużo – dzieci są bezpodstawnie odbierane swoim biologicznym rodzinom lub alienowane od jednego z rodziców na skale masową.

Dzieci zaniedbywane są przez rodziny zastępcze dla których, często to tylko źródło utrzymania.

Rodzeństwa są rozdzielane, niszczone są więzi dzieci z rodzicami… a potem jeszcze bardzo często takie dzieci sprzedawane są za granicę w ramach tzw. “adopcji”.

Co gorsza, wszystko to odbywa się w instytucjach i sądach utrzymywanych z pieniędzy podatników, które miały służyć ochronie dzieci, a nie krzywdzenia ich poprzez alienowanie od biologicznych Rodziców.

Piszcie w komentarzach co o tym myślicie.

Skandale Zagrożenia