Koronawirus to przykrywka twierdzi Aleksander Łukaszenka.

Koronawirus to przykrywka twierdzi Aleksander Łukaszenka.

Spread the love

Podczas  4-godzinnej rozmowy z dziennikarzami z  Białorusi, Rosji i Kazachstanu oraz Mołdawii prezydent Łukaszenka poruszył temat koronawirusa oraz próbie  przewrotu na Białorusi.

Jego zdaniem, sam koronawirus to nie jest to zwykła pandemia.

Aleksander Łukaszenka nazwał pandemię koronawirusa zasłoną, za którą globalni gracze próbują podzielić świat na nowo. Ci gracze mają również plany w przestrzeni poradzieckiej, w tym na Białorusi.

 

“– Widzimy rozpad dotychczasowego sposobu życia, zanurzenie planety w systemowym kryzysie. Media nazywają główną przyczyną koronawirus. Ale mówiłem i powtórzę, że to tylko okazja, zasłona, pod którą globalni gracze po raz kolejnych chcą podzielić świat według swoich zasad “

 

 

Mają także plany na Białorusi i jednym z nich jest przewrót w tym kraju organizowany według zasad „kolorowych rewolucji”, a według Aleksandra Łukaszenki, po tego rodzaju „przewrotach”, w żadnym kraju nie żyje się lepiej.

“– Głównym lekarstwem na to nieszczęście jest rozszerzenie i pogłębienie naszych stosunków, integracji “

“– Musimy się łączyć i działać jednym frontem na arenie międzynarodowej. Tylko wtedy nasze narody będą mogły zachować możliwość samemu decydować o swoim losie “

Według Aleksandra Łukaszenki, kraje b. ZSRR “zrozumiały, że w alternatywnych projektach integracyjnych pełnią rolę dawców surowców, taniej siły roboczej i ryku zbytu towarów drugiej jakości”. Jego zdaniem właśnie chęć „usunięcia konkurencji” i zniszczenie potencjału przemysłowego kraju przemawia przez zagranicznych organizatorów akcji protestacyjnych.

“– Trwają oczywiste próby obrzucenia błotem i pomniejszenia wszystkich tych osiągnięć. A w gruncie rzeczy – usunięcia konkurenta poprzez zniszczenie naszego potencjału przemysłowego. Szczególnie starają się ci, którzy w czasach postsowieckich sami niszczyli swoje firmy” 

Wydarzenia ostatnich miesięcy w swoim kraju nazwał próbą niekonstytucyjnego przewrotu na wzór kolorowych rewolucji.

Zaznaczył jednak, że w rzeczywistości „żadną rewolucją tu nie pachnie, bo po prostu nie ma rewolucjonistów”.

źródła: belsat.eu

https://news.tut.by/economics/707749.html

O próbach przekupienia Łukaszenki przez WHO i MFW pisaliśmy tutaj:

Łukaszenka nie będzie tańczył do banksterskiej melodii.

 

 

 

 

Koronawirus Polityka