fbpx

Jak rząd wprowadza zamordyzm.

  • Kris
  • 1 kwietnia, 2020

Skandal! Wolności obywatelskie sa ograniczane przez rozporządzenie premiera RP.

Powyższe tweety Kancelarii Premiera to tylko fragment smutnej twórczości rządu, która ogranicza nasze wolności.

Nieprzygotowane, pisane na kolanie, nie logiczne. Na przykład: 17 latek nie wyjdzie do sklepu po mleko dla babci, nie pojdziemy pobiegac sami do parku itd…Te i inne czynności zakazane są bliżej nie ustaloną karą, od 5 tys do 30 tys. zł.

Akty prawne, które mogą ograniczac nasze wolności muszą być stanowione przez parlament za pomoca ustawy. W Konstytucji RP czyli w ustawie zasadniczej, w akcie prawnym najwyższego rzędu jest napisane:

Rozdział II
WOLNOŚCI, PRAWA I OBOWIĄZKI CZŁOWIEKA I OBYWATELA

art. 31

… pkt 3: Ograniczenia w zakresie korzystania z konstytucyjnych wolności i praw mogą być ustanawiane tylko w ustawie i tylko wtedy, gdy są konieczne w demokratycznym państwie dla jego bezpieczeństwa lub porządku publicznego, bądź dla ochrony środowiska, zdrowia i moralności publicznej, albo wolności i praw innych osób. Ograniczenia te nie mogą naruszać istoty wolności i praw.

Na nieprzewidziane wypadki, takie jak kleski żywiołowe, epidemie itd. mamy instytucję “stanu wyjatkowego”. Wtedy w ramach obowiązującego prawa wprowadza się stan wyjątkowy i można ograniczyć czasowo prawa i wolności obywatelskie.

ALE rodzi to dalsze konsekwencje.

Państwo zawiesza na tenczas pobór danin i nie może przeprowadzić żadnych wyborów w trakcie trwania stanu wyjątkowego i 90 dni po jego ustaniu.

A na to nasz rząd nie chce sobie pozwolić…. 🙁

Nie kwestionujemy prawa rządu do reagowania na problemy. Od tego jest, żeby interweniować też w kryzysowych chwilach. Ale TYLKO w ramach przewidzianych przez ustawę. Uważamy, że rząd działa z pełną świadomością i premedytacją, wbrew obowiązującemu prawu.

Na sam koniec pozwolimy sobie na czarny humor:

Pojawiły się juz ogłoszenia/dowcipy po rozporządzeniu, ktore uniemożliwia nieletnim wyjścei samemu z domu:

Wyprowadzę nieletniego na spacer. Cena do ustalenia na priv.”

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
tinder dating
10 miesięcy temu

tinder online , what is tinder https://tinderdatingsiteus.com/

dating free
10 miesięcy temu

free dating sites http://freedatingsiteall.com

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco

Zapraszamy Ciebie do śledzenia nas na Facebooku, budujemy dużą społeczność niezależnych ludzi o poglądach wolnościowych i niezgadzających się z patologią społeczno -administracyjną w naszym Państwie.

Dołącz do grona obserwujących i bądź na bieżąco z naszymi działaniami.