Łapanki na Polaków! Gorzej niż za stanu wojennego!

Spread the love

Jeszcze kilkanaście dni temu, przekazywaliśmy Wam korespondencję własną o sytuacji u naszych południowych sąsiadów Czechów. Czesi wprowadzili stan wyjątkowy i zdarzały się przypadki łapanek za nie noszenie maseczki ochronnej:

Pytaliśmy czy to samo czeka nas w Polsce?

Rzeczywistość niestety przyniosła scenariusz, którego nawet w naszej redakcji nie przewidzieliśmy. Okazuje się, że obecnie dużo więcej swobody mają Czesi ze stanem wyjątkowym (wkrótce porównamy sytuacje), niż Polacy bez stanu wyjątkowego.

Bezprawie władzy, bezprawie funkcjonariuszy

To jest już wiedza powszechna, zamordystyczne przepisy tzw. “tarczy antykryzysowej” i różne rozporządzenia nakazujące Polakom siedzieć w domu – są niezgodne z Konstytucją. Nikt nie ma prawa ustanawiać takich regulacji bez wprowadzenia stanu wyjątkowego lub wojennego. W Polsce, żaden z wymienionych, nie został wprowadzony. Co za tym idzie działania policji i żandarmerii również są nielegalne!

Łapanki na Rodziny

W Internecie coraz więcej pojawia się filmików ukazujących z jakim terrorem władzy mamy do czynienia. W poniższym materiale, nie dość, że funkcjonariusz krzyczy na ojca z dziećmi, to jeszcze nie wywiązuje się ze swojego podstawowego obowiązku wynikającego z ustawy o policji: przedstawienia się, podania stopnia oraz podstawy prawnej i faktycznej podejmowanej interwencji – a to wszystko, pomimo wyraźnego wezwania do tego przez obywatela:

Policja w akcji: nie wierzgaj, bo złamię Ci rękę

W ramach łapanek policyjnych, uzasadnione wg niektórych funkcjonariuszy są groźby typu: “masz szczęście, że nie jesteś facetem – już byś taka ładna nie była”. Przy okazji kolejnego filmiku dowiadujemy się, w jaki sposób na lewo zakłada się sprawy o “czynną napaść na funkcjonariusza” :

Czy Polacy pozwolą na takie bezprawie? Czy może jednak dadzą się zastraszyć?

Będziemy czujni, szukając odpowiedzi na te pytania i oczywiście na bieżąco Was informować.