fbpx
 

Lewy na razie nie da się wyszczepić.

1
Spread the love

Robert Lewandowski, kapitan piłkarskiej reprezentacji Polski i napastnik Bayernu Monachium notuje pasmo ciągłych sukcesów. W październiku minionego roku wygrał plebiscyt UEFA na najlepszego piłkarza sezonu 2019/20 oraz plebiscyt na najlepszego napastnika. 22 maja 2021 r. dołożył do tego kolejne osiągnięcie – pobił ustanowiony w sezonie 1971/1972 rekord Gerda Muellera – 40 bramek w jednym sezonie. Polak strzelił  41 bramek, dzięki czemu samodzielnie zajmuje fotel najlepszego strzelca w historii Bundesligi.

W poniedziałek rozpoczęło się zgrupowanie polskiej drużyny w Opalenicy przed mistrzostwami Europy. Przygotowano jednodawkową szczepionkę firmy  Johnson & Johnson. Kilku graczy ma to już za sobą, jak na przykład Grzegorz Krychowiak, ale jest grupa zawodników, która się na to nie zdecydowała.

O planach wyszczepienia piłkarzy pisaliśmy tutaj:

Zbigniew Boniek chce zaszczepić piłkarzy. Ale czy piłkarze tego chcą?

Na wczorajszej konferencji prasowej spytano się Roberta Lewandowskiego czy się zaszczepi przeciwko koronawirusowi? Piłkarz dał wymijającą odpowiedź:

“Myślę, że to chyba nie jest temat na konferencję. Tak, jest temat szczepień. Wiem, że mamy być szczepieni, ale nie wiem jeszcze kiedy. Sam nie znam jeszcze dokładnego planu, ale będzie pewnie rozmowa z doktorem. Nawet nie wiem, jakie szczepionki są”

Na wiadomość, że będą to preparaty Johnson&Johnson, odpowiedział:

“U nas w klubie na przykład będą inne. Teraz jest to kwestia dogadania się. Wiem, że taka możliwość jest.”

“U nas w klubie temat się zaczął trzy dni temu. Będziemy mogli się zaszczepić, ale dopiero jak wrócimy z mistrzostw Europy, bo potrzeba czasu. Dopiero zaczynamy rozmawiać z lekarzami żeby zorientować się jak to wygląda. Tak samo musi nastąpić konsultacja z klubem. Wiadomo, że temat jest ważny i potrzebny, ale wszystko trzeba skonsultować z jedną i drugą stroną. Wcześniej w klubie tego tematu nikt nie poruszał, a nie jest to temat na pięć minut, żeby tu i teraz wiedzieć co i jak”.

Szef Bayernu Monachium Karl-Heinz Rummenigge jest za szczepieniami piłkarzy. W lutym tego roku, w rozmowie z portalem sport1.de powiedział m.in:

“Obecnie mamy oczywiście nadal za mało szczepionek, a część populacji nadal krytycznie odnosi się do szczepień z obawy o możliwe skutki uboczne. Piłka nożna może tutaj zrobić coś bardzo ważnego i dać dobry przykład”

 

 

Kris

One thought on “Lewy na razie nie da się wyszczepić.

  1. Takie naciski na szczepienie nikomu nie służą,nie ma przymusu jak na razie szczepienia są dobrowolne.U nas w Polsce szczepią ludzi jak bydło gdzie popadnie idą na ilość nie przestrzega się warunków sanitarnych.Ludzie przestają ufać zakłamanym politykom i dlatego sceptycznie podchodzą do szczepienia.Kilku celebrytów dało się przekupić min. Igę Świątek z Lewym im się nie udało.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Next Post

PRZESTĘPCY SĄDZĄ NIEWINNYCH - CZYLI PRZESTĘPSTWA PREZESA SĄDU REJONOWEGO TUSZUJĄCE PRZESTĘPSTWA SĘDZIEGO WYDZIAŁU RODZINNEGO

wt Maj 25 , 2021
Spread the loveKilkukrotnie pisałem już o przekrętach Sędziów, matactwach dowodowych i o tym, jak kasta chroni siebie nawzajem. Nie inaczej jest również w opisywanym w tym artykule przypadku. Pan Paweł, w jednym z miast, które zajmowało pierwsze miejsce wśród wielkopolskich ośrodków tkactwa sukiennego, miał nieprzyjemność zostać przymusowym uczestnikiem Wydziału Rodzinnego […]