fbpx
 

Microsoft w Polsce zbuduje centrum danych za miliard dolarów.

2
Spread the love

Microsoft ogłosił partnerstwo z polską Chmurą Krajową, spółką, która jest powołana przez PFR i PKO BP. Microsoft zapowiada największą w historii kraju inwestycję w technologię cyfrową. Za miliard dolarów chce wybudować centrum danych w Warszawie i okolicach oraz wyszkolić przyszłych pracowników.

Polska ma być pierwszym tego typu centra Microsoftu, cyfrowym sercem Europy.

Prace koncepcyjne i analityczne ruszyły już jakiś czas temu, także dzisiaj oficjalnie potwierdzamy budowę potężnych centrów obliczeniowych do obsługi chmury publicznej dla Polski. Od dzisiaj rozpoczynamy program podnoszenia kwalifikacji chmurowych dla 150 tys. polskich programistów. deweloperów i specjalistów IT  – dodał członek zarządu polskiego oddziału Microsoft Paweł Jakubik.

Podpisanie strategicznego partnerstwa z Microsoft ma być kolejnym ważnym krokiem na drodze cyfryzacji.

Cyfrowa transformacja to wielka szansa na to, aby szybciej i skuteczniej uporać się z obecnym kryzysem. Technologia chmurowa to przyszłość, którą chcemy realizować już dzisiaj” – stwierdził Zbigniew Jagiełło, prezes PKO BP.

Elwe

2 thoughts on “Microsoft w Polsce zbuduje centrum danych za miliard dolarów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Next Post

Państwo z rdzy i dykty.

czw Maj 7 , 2020
Spread the loveNa filmiku możemu zobaczyć jak policyjny poczet flagowy dokonuje opuszczenia flagi. Trzech policjantów maszeruje od niechcenia na wpółswobodnym i wpółoficjalnym krokiem bez synchronizacji. Najsmutniejszy jest etap opuszczania flagi. Mechanizm korbowy skrzypi niemiłosiernie. Zgodnie z protokołem flagę podnosi się codziennie do godziny 8.00 rano i opuszcza się o zachodzie […]