Nadciąga wielki kryzys!

Nadciąga wielki kryzys!

Spread the love

Dzisiejszej nocy ropa naftowa staniała o 30%.

Dla użytkowników samochodów, to pozornie dobra wiadomośc. Pozornie.


Przecena ropy naftowej to decyzja kartelu OPEC, głównie Arabii Saudyjskiej, która jest drugim największym producentem tego surowca.
To stawia w arcytrudnej sytuacji Rosję. Budżet Rosji opiera się na sprzedaży ropy i gazu. Tańsza ropa na rynku, to mniejsze wpływy do rosyjskiego budżetu.

Prezydenta Władimira Putina mogą czekac niepokoje społeczne. Niepokoje społeczne można próbować rozładować poprzez znalezienie wroga zewnętrznego lub wewnętrznego. Już starożytni Rzymianie wiedzieli, że ludowi trzeba dac chleba i igrzysk. Skoro nie będzie chleba, to poszukamy wroga, sprawcę naszych nieszczęść. Na przykład sąsiada nad Wisłą.


Na to nakłada się koronawirus. Zagłębie produkcyjne świata, czyli chińskie fabryki stoją. Handel światowy w zawieszeniu. Giełdy lecą ” na twarz”.

Światowa finansjera, która produkuje od kilkudziesięciu lat pieniądze bez pokrycia może uznać to za dobrą okazję do dokonania “światowego resetu”. Opcja zero. Król jest nagi. W bankach nie ma naszych pieniędzy. To znaczy jest t.z.w. pieniądz fiducjarny, czyli oparty na zaufaniu. Polega to na tym, że bank mówi, że jest, pomimo, że go nie ma. Bo jest to tylko zapis elektroniczny.
Kiedyś ludzie przyjdą i powiedzą: “sprawdzam”! Powiedzą- poproszę wypłacić moje pieniądze. Pan w okienku bankowym rozłoży ręce ( bo on tylko tu pracuje). Na infolinie bankową nie bedzie można się dodzwonić, bankomaty na poczatku będą wypłacać z limitem do 100 złotych, potem zobaczymy napis “bankomat nieczynny” . Człowiek pełniący obowiązki prezesa banku zaszyje się gdzieś i tyle go będziemy widzieli.

Pozostaną zwykli ludzie z wyczyszczonym kontem bankowym ale często z niespłaconymi kredytami ( bo już to się nie resetuje).


Nie trzymajcie gotówki w bankach!

Pieniądze