fbpx
 

O jutrzejszym krytycznym raporcie nt. demokracji w Polsce

Spread the love

25 maja zostanie przedstawiony raport na temat stanu demokracji w Polsce. 

Znane są pewne krytyczne informacje, które zawiera raport stanu demokracji w Polsce.

Jakie zdanie mają eurodeputowani o władzach Polski?

López Aguilar- szef Komisji Parlamentu Europejskiego ds. wolności obywatelskiej LIBE wydaje swoją opinię prasie na temat rozmówców z Polski.

Uważa, że w rozmowie z Sebastianem Kaleta i Zbigniewem Ziobro wielu eurodeputowanych było zszokowanych konfliktowym nastawieniem polskich władz. Według nich, Warszawa nie wykazuje chęci kompromisu i nie zamierza się dostosować do orzeczeń TSUE.  Minister i Wiceminister Sprawiedliwości według szefa LIBE nie wykazał żadnej woli by dostosować się do europejskiego prawa. Nie spodobał się eurodeputowanym argument narodowej tożsamości i prymat prawa krajowego nad unijnym.

Polexit?

Jeśli polskie władze będą odmawiać orzeczeń TSUE Polska może być wykluczona z Unii Europejskiej. Komisja LIBE informowała o tym władze Polski. Zdaniem Lopeza Aguilara Polsce grozi polexit.

Co zawiera krytyczny dokument o jakości polskiej demokracji?

Dokument ma zawierać między innymi sytuację sądownictwa, wykorzystanie pandemii korona-wirusa, wprowadzenie kontrowersyjnych ustaw, forsowanie wyborów prezydenckich. Zdaniem eurodeputowanego demokracja oznacza chronienie mniejszości, a w Polsce większość łamie prawa mniejszości. Dlatego powstał raport o demokracji w Polsce. 25 maja będzie oficjalnie przedstawiony. Do raportu nie będą mogły polskie władze złożyć komentarza, jednak eurodeputowani będą mogli wnieść poprawki. Raport będzie zawierał środki i działalność rządu PiS, który pogwałcił i zdusił polityczna debatę w kraju naruszając praworządność. Szef LIBE uważa, że opcja zabrania pieniędzy podziała na polski rząd.

Elwe

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Next Post

Bolsaro wysyła pierd.. wiadomość do zasranych burmistrzów.

pon Maj 25 , 2020
Spread the loveBrazylia to kraj federalny. Dużą władzę mają burmistrzowie i gubernatorowie. I nie wahają się jej użyć. Tym bardziej, że mamy erę koronawirusa. Lokalne policje będące w dyspozycji lokalnych władz zakuwają w kajdanki i zamykają do więzień obywateli, którzy n.p. spacerują po plaży w czasie pandemii. Ale Brazylia ma […]
Lodówki na Ceneo.pl