fbpx
Spread the love

Nadajniki zostały zainstalowane na 100 stacjach bazowych w 7 polskich miastach: w Warszawie, Gdańsku, Katowicach, Łodzi, Poznaniu, Szczecinie i Wrocławiu. 

Zgodnie z zapowiedziami po kilku miesiącach intensywnych prac operator sieci Plus z Grupy Cyfrowy Polsat zakończył pierwszą fazę wdrażania technologii 5G na częstotliwości 2600 MHz TDD. Nadajniki 5G dostarczone przez firmę Ericsson zostały zainstalowane na 100 stacjach bazowych w 7 polskich miastach: w Warszawie, Gdańsku, Katowicach, Łodzi, Poznaniu, Szczecinie i Wrocławiu.

Infrastruktura sieci najnowszej generacji przeszła także pomyślnie wymagane testy i już 11 maja Plus uruchomi pierwszą i jedyną w Polsce komercyjną sieć 5G, która swoim zasięgiem obejmie blisko 900 tysięcy osób.

To pierwszy etap budowy ogólnopolskiej sieci 5G w całej Polsce. W kolejnym etapie zasięgiem sieci zostaną objęci mieszkańcy całej Warszawy i jej aglomeracji.

Tym samym wkrótce w zasięgu sieci 5G znajdzie się ponad 3 mln osób. 

 Do końca roku powstanie duża część z zaplanowanych dodatkowych 600 stacji dla Warszawy i aglomeracji, a całość powinna zostać zakończona w pierwszych miesiącach przyszłego roku.

Źródło: https://www.plus.pl/news/art-8353-nadchodzi-kolejna-generacja-sieci-komorkowej-5g

Przyłącz się do konwersacji

7 komentarzy

  1. Hello, i think that i saw you visited my weblog so i came
    to “return the favor”.I’m attempting to find things to improve my site!I suppose its ok to use
    a few of your ideas!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *