fbpx
 

Od 11 maja technologia 5G uruchomiona w Polsce!

1
Spread the love

Nadajniki zostały zainstalowane na 100 stacjach bazowych w 7 polskich miastach: w Warszawie, Gdańsku, Katowicach, Łodzi, Poznaniu, Szczecinie i Wrocławiu. 

Zgodnie z zapowiedziami po kilku miesiącach intensywnych prac operator sieci Plus z Grupy Cyfrowy Polsat zakończył pierwszą fazę wdrażania technologii 5G na częstotliwości 2600 MHz TDD. Nadajniki 5G dostarczone przez firmę Ericsson zostały zainstalowane na 100 stacjach bazowych w 7 polskich miastach: w Warszawie, Gdańsku, Katowicach, Łodzi, Poznaniu, Szczecinie i Wrocławiu.

Infrastruktura sieci najnowszej generacji przeszła także pomyślnie wymagane testy i już 11 maja Plus uruchomi pierwszą i jedyną w Polsce komercyjną sieć 5G, która swoim zasięgiem obejmie blisko 900 tysięcy osób.

To pierwszy etap budowy ogólnopolskiej sieci 5G w całej Polsce. W kolejnym etapie zasięgiem sieci zostaną objęci mieszkańcy całej Warszawy i jej aglomeracji.

Tym samym wkrótce w zasięgu sieci 5G znajdzie się ponad 3 mln osób. 

 Do końca roku powstanie duża część z zaplanowanych dodatkowych 600 stacji dla Warszawy i aglomeracji, a całość powinna zostać zakończona w pierwszych miesiącach przyszłego roku.

Źródło: https://www.plus.pl/news/art-8353-nadchodzi-kolejna-generacja-sieci-komorkowej-5g

Elwe

One thought on “Od 11 maja technologia 5G uruchomiona w Polsce!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Next Post

Wicepremier Emilewicz atakuje żądania Ruchu Zjednoczeni!

nie Maj 10 , 2020
Spread the lovePolacy mają dość korona-terroru! O absurdalności zrujnowania gospodarki pod przykrywką “epidemii koronawirusa” najboleśniej przekonali się setki tysięcy przedsiębiorców i miliony polskich pracowników.Pod koniec kwietnia były już podejmowane inicjatywy demonstrowania na ulicy,np. przez Rodziców ze środowisk antyalienacynych, o czym relacjonowaliśmy tu: Tym razem na ulicę wyszli poszkodowani przedsiębiorcy z […]
Lodówki na Ceneo.pl