fbpx

Microsoft w Polsce zbuduje centrum danych za miliard dolarów.

  • JKS
  • 7 maja, 2020

Microsoft ogłosił partnerstwo z polską Chmurą Krajową, spółką, która jest powołana przez PFR i PKO BP. Microsoft zapowiada największą w historii kraju inwestycję w technologię cyfrową. Za miliard dolarów chce wybudować centrum danych w Warszawie i okolicach oraz wyszkolić przyszłych pracowników.

Polska ma być pierwszym tego typu centra Microsoftu, cyfrowym sercem Europy.

Prace koncepcyjne i analityczne ruszyły już jakiś czas temu, także dzisiaj oficjalnie potwierdzamy budowę potężnych centrów obliczeniowych do obsługi chmury publicznej dla Polski. Od dzisiaj rozpoczynamy program podnoszenia kwalifikacji chmurowych dla 150 tys. polskich programistów. deweloperów i specjalistów IT  – dodał członek zarządu polskiego oddziału Microsoft Paweł Jakubik.

Podpisanie strategicznego partnerstwa z Microsoft ma być kolejnym ważnym krokiem na drodze cyfryzacji.

Cyfrowa transformacja to wielka szansa na to, aby szybciej i skuteczniej uporać się z obecnym kryzysem. Technologia chmurowa to przyszłość, którą chcemy realizować już dzisiaj” – stwierdził Zbigniew Jagiełło, prezes PKO BP.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
tinder dating
10 miesięcy temu

tinder app , tinder sign up https://tinderdatingsiteus.com/

chat with women for free
9 miesięcy temu

free dating site http://freedatingsiteall.com

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco

Zapraszamy Ciebie do śledzenia nas na Facebooku, budujemy dużą społeczność niezależnych ludzi o poglądach wolnościowych i niezgadzających się z patologią społeczno -administracyjną w naszym Państwie.

Dołącz do grona obserwujących i bądź na bieżąco z naszymi działaniami.