fbpx
 

Powstała spółka oferująca implanty. Pacjenci, pracownicy, wojskowi-cała populacja!

1
Spread the love

Spółka Konopna rozszerza swoją dzielność o ofertę medyczną.

Spółka HEMP & WOOD S.A, której prezesem jest Leszek Borkowski podpisała umowę dotyczącą zawiązania spółki biotechnologicznej produkującej implanty umożliwiające wczesne wykrywanie biomarkerów sygnalizujących m.in. infekcje wirusowe w tym Covid-19.

Mimo, że powiązania spółki są różnorakie co możemy zobaczyć na stronie [ https://rejestr.io/krs/396780/hemp-wood ], spółka HEMP & WOOD S. A do tej pory zajmowała się na poszukiwaniu i kontraktowaniu upraw konopi włóknistej w Polsce i za granicą. Ich celem było zbudowanie w krótkim czasie banku ziemi rolnych zdatnych do upraw konopi. Hemp & Wood chciało stać się jednym z największych europejskich producentów konopi włóknistych.

Docelowo w ramach własnej działalności planowali również przetwarzanie części pozyskiwanych plonów we własnym zakresie oferując izolaty zawierające wybrane kanabinoidy, takie jak jak CBD czy CBG, kremy, susze i płyny do waporyzacji.

Jednak spółka postanowiła, że COVID-19 jest okazją na rozwój spółki. Nawet została zmieniona jej nazwa z HEPM & WOOD na HEMP & HEALTH. Spółka Konopno- zdrowotna.

Oferowanie systemów monitorowania zdrowia w postaci implantu wszczepianego użytkownikom w dłoń między kciukiem a palcem wskazującym.

W dniu 10 maja 2020 roku zawarli z amerykańską firmą Alivecel LLC. dalej “Alivecel” umowę Memorandum Of Understanding dalej MOU na podstawie której Emitent oraz Alivecel przystąpią niezwłocznie do określenia warunków uczestnictwa w spółce joint venture z siedzibą w Polsce dalej “JV”.
Celem JV będzie oferowanie systemów monitorowania zdrowia w postaci implantu wszczepianego użytkownikom w dłoń między kciukiem a palcem wskazującym.

Monitorowanie m.in. wirusów, nowotworów, zawałów, RNA i DNA!

JV prowadzić będzie badania R&D w zakresie produkcji żywych komórek w celu pomiaru i wykrywaniu białek wytwarzanych przez wirusy COVID/SARS/MERS, a także markerów glukozy, insuliny, nowotworów, zawału serca i innych. Monitorowanie “in vivo” będzie się odbywać w czasie rzeczywistym.
Testy wczesnego wykrywania zostaną opracowane przy użyciu technik biologii syntetycznej oraz nano- i biotechnologii, oraz skupią się na monitorowaniu zmian RNA i DNA użytkowników, którymi mogą być pacjenci, pracownicy wszelkiego typu firm, czy nawet cała populacja, jak również systemy opieki zdrowotnej, użytkownicy obiektów wojskowych i wiele innych.

Długoterminowe ciągłegłe monitorowanie stanu zdrowia, umożliwiając transmisję sygnału wczesnego ostrzegania do aplikacji mobilnej!

Oczekuje się, że po opracowaniu i uzyskaniu odpowiednich rejestracji implantu jako urządzenia medycznego, system zapewni użytkownikom nowe opcje długoterminowego ciągłego monitorowania stanu zdrowia, umożliwiając transmisję sygnału wczesnego ostrzegania do aplikacji mobilnej, która z kolei może być monitorowana w czasie rzeczywistym bezpośrednio przez użytkowników systemu, jak również ich lekarzy, czy też instytucje opieki zdrowotnej, agencje monitorujące zdrowie czy też szpitale badawcze.
Markery zastosowane w implancie będą umożliwiały natychmiastowe wykrycie ognisk wirusowych czy też innych chorób. Opracowywana technologia będzie bardziej skuteczna i wydajna niż obecnie oferowane na rynku czujniki, m.in. ze względu na zwiększoną dokładność i przewidywaną dłuższą żywotność funkcji implantu w porównaniu do obecnie oferowanych na rynku czujników, które wymagają wymiany co trzydzieści 30 do sześćdziesięciu 60 dni. Implanty docelowo oferowane przez JV będą wymagały wymiany nie częściej niż co 6-12 miesięcy lub nawet dłużej.
JV planuje prowadzić R&D w Polsce oraz w USA we współpracy z amerykańskimi centrami i agencjami badawczymi.
JV będzie działać pod kierunkiem Marka Glazera jako Dyrektora ds. Technicznych, Gerarda Bencena jako dyrektora generalnego oraz Prezesa Zarządu Emitenta Leszka Borkowskiego.
Docelowo JV będzie udzielać licencji i dostarczać technologie do spółek Alivecel LLC, Hemp & Wood S.A. oraz do firm medycznych i farmaceutycznych na całym świecie. Zgodnie z ustaleniami Alivecel LLC zajmie się komercjalizacją technologii przede wszystkim w Stanach Zjednoczonych, podczas gdy Emitent będzie mieć wyłączne prawa do dystrybucji produktów w Polsce i na rynkach europejskich.
Emitent będzie pierwszym inwestorem finansowy w JV, oraz ma zadanie pozyskać dodatkowy kapitał od polskich i europejskich instytucji, takich jak NCBiR _Polskie Narodowe Centrum Badań i Rozwoju_ lub NCN _Polskie Narodowe Centrum Nauki_ _, a także od amerykańskich i europejskich inwestorów Venture Capital.

Źródło:

http://biznes.pap.pl/espi/pl/reports/view/2,441237?fbclid=IwAR1GM5MkFTyLRO6Y7WjFJoVPMTLeeZ7W16iAWaDvObVmAF3yOoXJRjZGqCs#hyxq68qa41

Elwe

One thought on “Powstała spółka oferująca implanty. Pacjenci, pracownicy, wojskowi-cała populacja!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Next Post

Projekt rolnik- konsument. Korzyść obu stron.

pt Maj 15 , 2020
Spread the loveWSPARCIE POLSKIEGO ROLNIKA Portal Rolnikhandluje.pl jest miejscem dla klientów, którzy chcą łatwo i przystępnie kupić dobre i zdrowe produkty bez pośredników. Na portalu mogą również zarejestrować się rolnicy, osoby posiadające swoje gospodarsto. Nabywca poprzez zakupy na portalu ma możliwość oceny jakości, procesu powstawania i wytwarzania oferowanych produktów. Kupowanie odbywa […]
Lodówki na Ceneo.pl