Rodzice, uczniowie, nauczyciele: Ogólnopolski Strajk “Dzieci do szkół”!

Rodzice, uczniowie, nauczyciele: Ogólnopolski Strajk “Dzieci do szkół”!

Spread the love

Ogólnopolski strajk: “dzieci do szkół”! Nie dla zdalnej nauki i szkodliwych zaleceń, zakazów i nakazów na terenie placówek! Komentarz organizatora na temat strajku oraz cenzury. 

O odważnej wypowiedzi przedstawiciela środowiska przeciwnego zdalnej nauce i sytuacji rodziców, uczniów oraz nauczycieli spowodowanej epidemią pisaliśmy tutaj 👇

Adam Mazurek apeluje: dzieci do szkół! Koniec zdalnej nauki! Dołącz!

 

Mimo oficjalnych zapewnień premiera i szefa MEN, polskie szkoły przygotowują się na ponowne przejście na e-nauczanie. Szkoły są masowo wyposażane w sprzęt komputerowy, powstaje ujednolicona platforma do e-lekcji. Najpewniej nastąpi to w październiku lub listopadzie i będzie uzasadnione tzw. drugą falą koronowirusa. Wirusa, który według WHO okazał się dwudziestokrotnie mniej groźny niż pierwotnie zakładano. Niemal wszyscy lekarze podkreślają, że ryzyko zarażenia wśród dzieci do 18 r.ż. jest niemal zerowe. Podobnie jest w przypadku osób w wieku produkcyjnym, a więc nauczycieli. Nie ma żadnych uzasadnionych przeszkód, aby szkoły były zamykane, a dzieci izolowane– opowiada dla redakcji czujny.pl Adam Mazurek.

Wstyd przyznać, ale Polska jest jednym z nielicznych krajów na świecie, gdzie nie wznowiono nauki w szkołach od połowy marca. Tam, gdzie je otworzono, praktycznie nie było żadnych kłopotów epidemiologicznych, a zajęcia przebiegały sprawnie – podkreśla Adam Mazurek, lider Ogólnopolskiego Strajku „Dzieci do szkół”.

Mało kto pamięta o tym, że razem z ubiegłorocznym strajkiem nauczycieli, polskie dzieci w ciągu 12 miesięcy straciły niemal pół roku nauki i normalnego rozwoju. I nikt im tego nie zwróci. To tak jakby zawodowemu piłkarzowi zerwać więzadła krzyżowe w kolanie. Straszny regres – zaznacza Mazurek.

Najbardziej przeraża mnie niemal powszechna akceptacja zamykania szkół i izolowania uczniów przez polityków oraz instytucje powołane do dbania o dzieci, jak np. Rzecznik Praw Dziecka. Ponieważ oprócz Rzecznika Praw Obywatelskich, nie mamy na kogo liczyć, bierzemy sprawy w swoje ręce i strajkujemy – dodaje Mazurek.

Do tej pory do tematu cenzury w internecie podchodziłem z rezerwą. Myślałem, że prawda leży pośrodku, bo przecież nikt normalny ot tak nie kasuje internaucie konta. Dziś wiem, że kasuje i nic z tym nie możesz zrobić. Ale my się nie poddamy. Wierzę, że doprowadzimy do tego, że w końcu cały rok szkolny będzie realizowany w szkołach – kończy Mazurek.

Ogólnopolski strajk: “dzieci do szkół” odbędzie się 22 sierpnia w godz. 15:00- 18:00 pod Ministerstwem Edukacji Narodowej w Warszawie. Każdy z uczestników będzie mógł podczas strajku podpisać petycję do MEN, która zostanie złożona 24 sierpnia w ministerstwie.

Do grupy ogólnopolski strajk: “dzieci do szkół” można przystąpić klikając w link: https://www.facebook.com/groups/393810524932991/?ref=share

Zjednoczeni zaangażowali się w organizację strajku!

“Poszkodowani przez system ZJEDNOCZENI będziemy silniejsi”– to hasło, które im przewodniczy. Są liczną społecznością składającą się z różnych grup antysystemowych, osób pokrzywdzonych przez system. Mają dwa zespoły parlamentarne, które dotyczą bezpieczeństwa szczepień i przeciwdziałania alienacji rodzicielskiej. Chcą wdrążyć kolejne.  Zamierzają prowadzić szkolenia uświadamiające społeczeństwu w jaki sposób system ogranicza ich swobody obywatelskie. Zachęcają do przystąpienia w szeregi, obserwowania działalności w mediach oraz grupach społecznych. Jest ogromna grupa społeczena która jest dyskryminowana przez Sądy, Administrację oraz Ustawy które uderzają w grupę osób nie mających znaczenia dla partii rządzących. Ludzie nie zasługują na takie traktowanie więc warto Zjednoczyć się żeby pokazać siłę! Planują wdrążyć pomoc interwencyjną, prawniczą i medialną, która poniekąd już działa. Ilość działaczy i sympatyków jest zdumiewająca. Są to osoby, które dzień w dzień walczą o prawa pokrzywdzonych. Podobnie Pan Adam Mazurek ubiega się o podstawowe prawo do normalnej nauki polskich dzieci, odważnie sprzeciwiając się “nowej normalności”. Dlatego zarząd postanowił wesprzeć tą inicjatywę. 

W zarządzie Zjednoczonych zasiadają Prezes- Paweł Skutecki, wiceprezesowie: Jowita Kowszyn- Sumara, Krzysztof Dzierżanowski oraz Marek Majcher. Każda z tych osób prezentuje dane środowisko. Zarząd jest otwarty na współpracę i jest gotowy reprezentować kolejne grupy pokrzywdzone przez system idąc ramię w ramię z pokrzywdzonymi.

Angażują się i wspierają każde przedsięwzięcie w imię wolności, swobody obywatelskiej oraz praw rodzicielskich. Społeczność wielokrotnie odnosiła się do stanu epidemii w kraju i obostrzeń, którym się sprzeciwiała. W swoich żądaniach i wielu materiałach, także video wypowiadali się o obecnej sytuacji i alarmowali jakie będą tego skutki.

Ostatnio licznie zasilili Protest 6 czerwca przeciwko przymusowi szczepień oraz 10 lipca pojechali na Warszawę odwołać pandemię.

Do grupy Zjednoczeni można dołączyć pod linkiem 👇

https://www.facebook.com/groups/ZJEDNOCZENIPOSZKODOWANI/?ref=share

 

Koronawirus Polityka