fbpx
 

Stało się! 400 posłów ZA

29
Spread the love

Ustawa nazywana rano przez posła Grzegorza Brauna (Konfederacja) ustawą “stan wojenny plus” – plus koronawirus – została przed północą przyjęta przez Sejm.

Spread the love

PILNE: Ustawa o stanie wojennym plus przegłosowana!

Ustawa nazywana rano przez posła Grzegorza Brauna (Konfederacja) ustawą “stan wojenny plus” – plus koronawirus – została przed północą przyjęta przez Sejm. Teraz musi się zająć nią Senat, prezydent musi złożyć podpis i… czekajmy na to co się będzie działo, a może się dziać…

Dobę zajęło koalicji rządowo-opozycyjnej przegłosowanie projektu ustawy pozwalającej na wprowadzenie faktycznego stanu wojennego i oddanie władzy także nad armią w ręce sanepidu. W niecałe 24 godziny Sejm uporał się z trzema wymaganymi prawem “czytaniami” ustawy, której założenia opisywaliśmy już na naszym portalu.

Przypomnijmy w skrócie: każdy z nas może z podejrzeniem choroby zakaźnej być przymusowo hospitalizowany, podobnie jak każdy, kto miał styczność z taką osobą, państwo może rekwirować sprzęt medyczny, nakładać ceny maksymalne na leki, zakazywać sprzedaży leków w obrocie pozaaptecznym (chodzi o leki bez recepty dostępne dzisiaj na stacjach benzynowych i w sklepach), w sytuacji zagrożenia epidemią (nawet nie samej epidemii!) wojsko może zostać oddane pod komendę inspektorów sanitarnych.

W normalnym kraju nie byłoby czego się bać, ale w Polsce każda władza oddana w ręce urzędników może stać się bardzo poważnym zagrożeniem dla obywateli. Tak ważnej, rodzącej tak potężne skutki ustawy nie uchwala się w dobę, ale jak widać można.

Za przyjęciem ustawy głosowało aż 400 posłów: cały klub PiS, prawie cały klub Koalicji Obywatelskiej (jeden poseł był przeciw, prawdopodobnie przez przypadek), prawie cały klub Lewicy (jedna posłanka wstrzymała się).

Przeciwko ustawie w całości głosowało koło Konfederacja. Trzeba zaznaczyć, że choć PSL głosował za ustawą, to aż sześciu posłów wstrzymało się od głosu, z czego czterech to posłowie Kukiz’15.

pas

29 thoughts on “Stało się! 400 posłów ZA

   1. Nie p..l głosuj dalej na debili 🙂 a kto ci zabroni. Gdy ci narobią na czachę, powiedz, że to sama natura i głosuj dalej na nich.

  1. Sedno sprawy jest takie, że pod pretekstem zarażenia wirusem wejdą i zabiorą każdego niepokornego politycznie, na niby-kwarantannę. Zaznaczę, że to na 100% żydowski pomysł i ma to służyć przejęciu Polski przez żydów. Do tego energia skalarna przenikająca wszystko i nie do zatrzymania, i sterowanie umysłów gotowe już od dawna + Pegasus. To jest napad na Polskę rękami rządzących. To stan wojenny+ — plus wirus.

 1. A czym wg Pana redaktora jest “normalny kraj”? Można prosić o jakieś przykłady? Co raz częściej przewija się przez różne artykuły na różnych portalach określenie: “w normalnym kraju”. A jaka jest definicja normalnego kraju? Kto ją skonstruował i potwierdził jakimiś badaniami, przykładami. Kto opisał zasady działania tego “normalnego kraju”?

    1. Tylko krytyka i krytyka, nic więcej, zero własnej inwencji. Tak to każdy debilowaty potrafi. Jak cię się nie podoba żyć w Polsce i uważasz że to nie normalny kraj to wypierdzielaj do tego USA, zobaczysz jak tam jest cudownie.

     1. w Normalnym Kraju jest wolność w naszym tylko w konstytucji niestety .Jesteśmy jak stado baranów którzy nie mają nic do powiedzenia. .Wolność niestety to iluzja. ….

     2. zgadzam się, wszędzie dobrze gdzie nas nie ma, bylam , zylam, widziałam, sa + ale i dużo – .

  1. Po pierwsze “coraz” pisze się łącznię, ale rozumiem, że być może jest to po prostu spowodowane brakiem w edukacji. Po drugie raczej USA do “normalnych” krajów bym nie zaliczył, ale na pewno zaliczyłbym do nich: Nową Zelandię, Szwajcarię, Liechtenstein, może nawet trochę Australię. Szukasz racjonalnych argumentów? No cóż musiałbym wygłosić kilku godzinny wykład aby opisać wszystko, jednak skupmy się na 3 głównych w moim mniemaniu aspektach:
   1. Bezpieczeństwo obywateli
   2. Zamożność obywateli
   3. Bezpieczeństwo militarne kraju.

   Jeśli przeanalizujesz sobie wszystkie te czynniki to może zrozumiesz co to znaczy normalny kraj 🙂
   Myślę, że każdy człowiek z IQ wyższym od orangutana, rozumie mniej więcej czym charakteryzuje się normalny kraj, Polska przegłosowując ustawy po cichu nocą, robiąc zamachy na Konstytucję, lub rząd przejmujący władzę nad całym sądownictwem w kraju na pewno do tej kategorii się nie zalicza…

   Ps. Owszem Nowa Zelandia nie ma jakiegoś wielkiego bezpieczeństwa militarnego, jednak jednocześnie nie ma żadnych wrogów, a w razie konfliktów ogólnoświatowych siedzi sobie cicho z dala od wszystkich, tak więc nie ma takiego zapotrzebowania na armię jak inne kraje 🙂

 2. Jakim prawem tam wyzej jedna osoba do drugiej mowi , , wypier… ,,? Co to jest , prywatne podworko? Jest demokracja , wolnosc slowa i ludzie moga publikowac swoje opinie . Jestem w bledzie ?

 3. Normalny kraj to taki gdzie elity chowają się za immunitetami ,frajerzy zarabiaja poniżej 6tys i gumowe kule dla manifestantow.Patriotyzm to wszystko dla ue i kamienie i pały maszerujacym11 listopad

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Next Post

Czy w Polsce jest bomba jądrowa?

wt Mar 3 , 2020
Spread the loveInformacja o przeniesieniu 5 bomb atomowych z tureckiej bazy Incirlik do Polski pochodzi z jednego żródła https://www.journalposts.com/usa-is-pulling-nukes-out-of-turkey/ Jak informuje Las Vegas News Magazine został ewakuowany do Niemiec, Polski i jednego z krajów bałtyckich cały arsenał amerykańskich bomb nuklearnych przechowywanych w tureckiej bazie Incirlik, w związku z pogorszeniem sytuacji […]
Lodówki na Ceneo.pl