Szokująca teoria o koronawirusie- Marek Jakubiak

Szokująca teoria o koronawirusie- Marek Jakubiak

Spread the love

Były poseł, przedsiębiorca- browarnik Marek Jakubiak w telewizji WRealu24 przedstawił szokującą teorię dotyczącą koronawirusa.


Według Marka Jakubiaka Chińczycy to podstępny naród. Wykreowali koronawirusa, aby przejąć aktywa europejskie. Chiny to jedyne państwo, które ma “żywą gotówkę”. Ma jej tak dużo, że nie ma w co inwestować. Postanowili poprzez pandemię spowodować spadek cen akcji społek europejskich i światowych. Przedsiębiorca przewiduje, że niebawem Chińczycy ruszą “ratować” spółki, które będą w dołkach finansowych.


Dodatkowo, epidemia koronawirusa jako nadzwyczajne wydarzenie, usprawiedliwia bez kary umownej nie realizowanie kontraktów zawartych pomiędzy chińskimi fabrykami a europejskimi odbiorcami. Jakubiak opisowo to przedstawia na przykładzie szklanek. W długoterminowym kontrakcie strona chińska zobowiązuje się na dostawę szklanek po 50 złotych. Z powodu koronawirusa nie może zrealizować zamówienia. Odbiorca uzależniony od towaru “natrafia” na innego dostawce (w domyśle w zmowie ze starym dostawcą) tylko, że ten nowy oferuje szklanki po 100 złotych.


Przedsiębiorca twierdzi, że Chińczycy już wygaszają swojego koronawirusa. A w Europie dopiero się zaczyna i będzie znacznie gorzej niż w Chinach.


Według Marka Jakubiaka Polska jest bardziej bezpieczna od krajów Europy Zachodniej, ponieważ ma mniej wartościowe aktywa do przejęcia.

Marek Jakubiak o koronawirusie po 36 minucie.

Koronawirus Pieniądze