fbpx
 

TREŚĆ wniosku do Szumowskiego- brak odpowiedzi skończy się sądem i Trybunałem

9
Spread the love

Na portalu społecznościowym w dniu 19 kwietnia, Ogólnopolskie Stowarzyszenie Wiedzy o Szczepieniach STOP NOP dodało post informujący, że prawnik szykuje wniosek do Ministra Zdrowia. Oczekują rzetelnej i wyczerpującej odpowiedzi. W przeciwnym razie podadzą Szumowskiego do Sądu.

O tym pisaliśmy tutaj:

Treść wniosku o udostępnienie informacji publicznej, ktory wpłyną 22 kwietnia do Ministra Zdrowia, złożony przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Wiedzy o Szczepieniach STOP NOP:

Do

Ministra Zdrowia

ul. Miodowa 15

00-952 Warszawa

W imieniu własnym na podstawie art. 2 w zw. z art. 14 ustawy z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej (Dz. U. Nr 112, poz. 1198 ze zm.) wnosimy o udzielenie informacji publicznej zgodnie z żądanym zakresem:

1/ Czy Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) od dnia 10 marca 2020 r. przekazała Ministrowi Zdrowia komunikat dotyczący ogłoszenia pandemii oraz jakiekolwiek inne dokumenty odnośnie pandemii Covid-19, wirusa SARS-CoV-2? Jeśli tak, wnosimy o udostępnienie kopii otrzymanych dokumentów.

2/ Wnosimy o podanie listy producentów testów na Covid-19, wirusa SARS-CoV-2 dostępnych na terytorium Polski wraz ze specyfikacją tych testów i wskazaniem czy mogą one być używane do diagnostyki medycznej oraz diagnostyki chorób zakaźnych. Wnosimy również o podanie stopnia prawdopodobieństwa uzyskania wyniku pozytywnego, przy braku wirusa i prawdopodobieństwo uzyskania wyniku negatywnego, przy obecności wirusa w pobranym materiale z podziałem na poszczególne testy. Jak wiarygodne są oryginalne sekwencje genomu z chińskich laboratoriów, również biorąc pod uwagę 1495 mutacji wirusa z sześciu kontynentów?

3/ Czy Minister Zdrowia dysponuje badaniami, które dowodzą spełnienia czterech postulatów Kocha stosunku do wirusa SARS-CoV-2 i chorych na Covid-19?

Postulat 1 – Drobnoustrój musi być obecny u wszystkich osób mających daną chorobę i powinien mieć związek ze zmianami chorobowymi.

Postulat 2 – Drobnoustrój musi być wyizolowany w czystej kulturze od osoby chorej.

Postulat 3 – Drobnoustrój, wyizolowany od chorej osoby, po wprowadzeniu do ludzi lub zwierząt musi wywołać tę samą chorobę.

Postulat 4 – Drobnoustrój należy ponownie wyizolować w czystej kulturze od eksperymentalnie zakażonego człowieka lub zwierzęcia w celu spełnienia trzeciego postulatu.

Jeśli Minister posiada takie badania, wnosimy o podanie informacji dotyczących podmiotów przeprowadzających te badania i udostępnienie kopii wyników badań.

4/ Czy Minister Zdrowia zlecał przeprowadzenie jakichkolwiek badań dotyczących koronawirusa SARS-CoV-2 przed ogłoszeniem przez MZ w dniu 13 marca 2020 r. stanu zagrożenia epidemicznego, a następnie stanu epidemii?

5/ Jakie badania/raporty zespołów ekspertów były podstawą stwierdzenia przez Ministra Zdrowia stanu zagrożenia epidemicznego na terytorium Polski i wydania rozporządzenia z dnia 13 marca 2020 r., a następnie rozporządzenia w sprawie ogłoszenia stanu epidemii z 31 marca 2020 r.? Wnosimy o udostępnienie listy ekspertów sporządzających raporty oraz treści raportów/badań.

6/ Wnosimy o udostępnienie treści wniosku Głównego Inspektora Sanitarnego skierowanego do Ministra Zdrowia w sprawie ogłoszenia stanu zagrożenia epidemicznego oraz stanu epidemii na terytorium Polski wraz z załącznikami.

7/ Jakie badania/raporty były podstawą uznania przez Ministra Zdrowia choroby COVID-19, powodowanej przez wirus SARS-CoV-2 za chorobę wysoce zakaźną? Wnosimy o udostępnienie listy ekspertów sporządzających raporty oraz treści raportów/badań.

8/ Z jakich powodów COVID-19 nie ma statusu choroby wysoce zakaźnej na terytorium Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej?

9/ Co było powodem zmiany przez Ministra Zdrowia stanowiska w sprawie obowiązku noszenia maseczek ochronnych (wypowiedź Ministra Zdrowia z dnia 26 lutego 2020 r. w rozmowie z redaktorem Robertem Mazurkiem wskazująca na ich bezużyteczność)? Czy maseczka ochronna zabezpiecza osobę ją noszącą przed zakażeniem koronawirusem SARS-CoV-2? Czy maseczka ochronna zabezpiecza inne osoby od zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 od osoby noszącej maseczkę? Czy były w tym przedmiocie przeprowadzone badania? Jeśli tak, to przez kogo i jakie są ich wyniki? Wnosimy o udostępnienie kopii tych badań. Jakie są zagrożenia dla zdrowia związane z ciągłym noszeniem maseczek?

10/ Kto jest autorem procedury postępowania w stosunku do osoby podejrzanej o COVID-19 lub z potwierdzonym jej rozpoznaniem z dnia 13 marca 2020 r., zaakceptowanej przez Głównego Inspektora Sanitarnego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji na temat użycia przymusu bezpośredniego wobec osób podejrzanych o zachorowanie lub chorych? Czy była ona konsultowana z Ministerstwem Zdrowia? Jakie badania/raporty stanowiły podstawę jej wydania?

11/ Jakie badania/raporty/powody stanowiły podstawę braku wydania przez Ministra Zdrowia kolejnego komunikatu w sprawie wstrzymania szczepień ochronnych od dnia 19 kwietnia 2020 r., mimo iż wcześniej były one wstrzymane, a oficjalnie sytuacja epidemiczna dotychczas nie uległa poprawie? Wnosimy o udostępnienie kopii raportów/badań.

12/ Na jakiej podstawie Minister Zdrowia uznał, iż wybory w trybie normalnym mogą się odbyć najwcześniej za 2 lata? Wnosimy o udostępnienie kopii raportów/badań stanowiących podstawę takiego stanowiska.

13/ Na jakiej podstawie Minister Zdrowia uznał, że do zakończenia epidemii trwania obostrzeń konieczne jest zaszczepienie wszystkich szczepionką, która jeszcze nie została przebadana oraz dopuszczona do obrotu? Jaka jest gwarancja, że szczepionka będzie skuteczna, jeśli nie ma nawet pewności co do stabilnej immunizacji lub stabilizacji samego wirusa (do 27 marca zidentyfikowano 1492 jego mutacje)?

14/ Na jakiej podstawie Minister Zdrowia uznał, że niedopuszczona jeszcze do obrotu szczepionka będzie bezpieczna, skoro w szybkiej ścieżce badań pomijana jest faza jej testów na zwierzętach, a historia badań szczepionki na SARS dowodzi, że wzmocnienie zależne od przeciwciał (ADE), gdy wirus wnika do komórek gospodarza, powoduje większą zakaźność w przypadku narażenia na dzikiego wirusa, prowadząc do śmiertelnych infekcji płuc?

15/ Czy zostanie nałożony powszechny obowiązek przyjęcia szczepionki na wszystkich obywateli?

16/ Kto poniesie odpowiedzialność za powikłania szczepionki na COVID-19 i wirusa SARS-CoV-2, którą według Ministra Zdrowia muszą otrzymać wszyscy Polacy (15.04.2020, TVP Info)?

17/ Skąd pochodzą środki na badania nad szczepionką przeciwko wirusowi SARS-CoV-2, którymi dysponuje Agencja Badań Medycznych? Jaki jest skutek rozmów z amerykańskim National Institutes of Health (NIH) i dr. Anthony’m S. Fauci – Dyrektorem Instytutu Chorób Zakaźnych w Waszyngtonie oraz Billem Gatesem?

18/ Ile testów w kierunku grypy wykonano w Polsce w latach 2016-2019 ?

19/ Ile z wykonanych testów potwierdzano wirusa grypy oraz jaka jest skuteczność testu na grypę w porównaniu do skuteczności testu na COVID-19?

20/ Ile wszystkich zgonów z powodu niewydolności oddechowej odnotowano w Polsce w okresie od dnia 12 marca 2019 r. do dnia 22 kwietnia 2019 r. ?

21/ Ile wszystkich zgonów z powodu niewydolności oddechowej odnotowano w Polsce w okresie od dnia 12 marca 2020 r. do dnia 22 kwietnia 2020 r. ?

22/ Jakie są szacowane przez Ministra Zdrowia koszty problemów zdrowotnych u całej polskiej populacji wynikających ze stresu, braku ruchu, braku przebywania na świeżym powietrzu, braku przebywania na słońcu, niedotlenienia i innych negatywnych skutków noszenia maseczek, braku dostępu do usług medycznych będących skutkiem powszechnej izolacji i kwarantanny oraz sparaliżowaniem systemu ochrony zdrowia? Ile osób już straciło i może wkrótce w związku z tym stracić zdrowie i życie?”

Ogólnopolskie Stowarzyszenie Wiedzy o Szczepieniach STOP NOP wymaga wyczerpującej odpowiedzi, w innym razie skieruje sprawę do sądu, a jak będzie taka potrzeba to do Trybunału Konstytucyjnego!

Elwe

9 thoughts on “TREŚĆ wniosku do Szumowskiego- brak odpowiedzi skończy się sądem i Trybunałem

    1. Tak powinno postępować z ludźmi decydentami (Szumowski) gdy ich postępowanie jest sprzeczne z ogólnie przyjętymi zasadami wolności

  1. Tak, to dobre posunięcie. Trzeba pisać pisma. One mogą wskazać przy braku odpowiedzi z kim mamy do czynienia i zacząć, to zmieniać. Musimy skończyć z milczeniem rządzących w kwestiach dotyczących nas samych. Musimy uświadomić sobie, że my jesteśmy suwerenem a nie Ci co są w urzędach państwowych. Przecież Państwo, to my! Urzędnicy, tj. Prezydent Państwa, Premier, Ministrowie, Sejm i Senat są na usługach Państwa, nie do kreowania swoich i lobbystów interesów. Wszystko wywrócili do góry nogami. Nie chodzi tu o konkretną partię, bo wszystkie się w to wpisały. Czas zmienić system. Powinniśmy myśleć o zarządzaniu bezpartyjnym, bezpośrednim. Partie są nam do niczego nie potrzebne. To skupiska, które deprawują ludzi. Pozdrawiam i popieram.

  2. Prosimy o publiczne udostępnienie specyfikacji leku, jego działań niepożądanych i podania kto poniesie ewentualne konsekwencje w wypadku trwałego kalectwa lub śmierci osoby zaszczepionej. Coś w tym rodzaju przydałoby się dopisać.

  3. Popieram. Dowody naukowe wskazują, że pandemia nie ma. Wskazują, że śmiertelność w tym roku jest mniejsza niż w poprzednich latach.

    1. Trzeba było napisać na miękkim papierze to mógł by sobie wytrzeć 4 litery A tak pójdzie do kosza taki wniosek ,szkoda papieru,to walka z wiatrakami już jest wszystko przygotowane na bowiazkowe szczepienia i czip,żadne protesty nie pomogą,módlcie się o uratowanie dusz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Next Post

Baca Cyprysek ma coś do powiedzenia Szumowskiemu-video

pt Kwi 24 , 2020
Spread the loveProwadzący firmę Cyprysek Góralska Zdrowa Żywność dodał na profilu FB transmisje. Materiał podpisał: “Panie Szumowski! Nie po to mój Dziadek Pradziadek walczył o Polskę, żebyście Wy nam Mówili co mamy robić. Kategorycznie nie zgadzam się z Obowiązkowym szczepieniem! Nie jestem za żadną partią polityczną.“ Zobaczcie:
Lodówki na Ceneo.pl