fbpx
 

TRUSKAWKI- zaskakujące właściwości zdrowotne! Afrodyzjak!

Spread the love

Co zawierają w sobie truskawki?

Truskawki zawierają w sobie wartości odżywcze, takie jak: białko, węglowodany, błonnik, potas, fosfor, wapno, magnez, sód, żelazo, cynk, mangan, witaminę A, B1, B2, B3 (PP), C, E oraz kwas foliowy.

Właściwości zdrowotne truskawek

Truskawka zawiera więcej witaminy C niż owoce cytrusowe! W jej skład wchodzą witaminy z grupy B, w tym witaminy B1 i B2 oraz witamina PP, która utrzymuje skórę w dobrej kondycji, zapewnia prawidłowe funkcjonowanie nerwów oraz przewodu pokarmowego.

W truskawkach znajdziemy również bogactwo soli organicznych, które wpływają na poprawę przemiany materii i pektyny, które oczyszczają jelita z resztek pokarmu oraz korzystnie wpływają na naturalną florę bakteryjną.

Truskawki zawierają wapń i fosfor wzmacniający nasze kości i zęby, wzmacniają pracę mięśni, a w połączeniu z magnezem odkwaszają organizm.

Owoce posiadają właściwości odtruwające i oczyszczające. Dzieje się tak za sprawą enzymu bromeliny, który odpowiada za rozkład białka. Truskawki będą doskonałe jeśli masz kłopoty z trawieniem białek lub chcesz obniżyć wagę ciała.

Truskawki chronią przed anemią, chronią cały organizm, polepszają wygląd skóry i włosów dzięki dużej zawartości żelaza.

Truskawki wspomagają walkę z chorobami reumatycznymi i artretycznymi, obniżą kwasowość moczu. Zażywanie ich jest pomocne orzy schorzeniach wątroby, nerek, kamieniach moczowych i żółciowych oraz przy podagrze.

Truskawki posiadają w swoim składzie fitocydy czyli  związki o właściwościach bakteriobójczych.

Ciekawostka- owoc afrodyzjak

Truskawki ze względu na swój czerwony kolor i kształt przypominający serce, stały się symbolem greckiej bogini miłości – Wenus. We Francji istniała tradycja przyrządzania truskawkowego chłodnika dla nowożeńców. Do dziś niektórzy uważają, że jeśli ktoś przepołowi truskawkę i podzieli się nią ze swym wybrankiem lub wybranką, wkrótce te dwie osoby połączy gorące uczucie. Francuzi dopatrują się w truskawkach właściwości afrodyzjaku. Wymyślili połączenie szampana i truskawek. Z bitą śmietaną, z szampanem, w połączeniu z innymi owocami – z czymkolwiek ich nie podamy, truskawki zawsze, ale to zawsze będą smakować wyjątkowo! To owoce znane z dużej ilości cynku, który w istotny sposób wpływa zwłaszcza na podniesienie męskiego libido. Jeśli więc masz wobec drugiej osoby nieco bardziej ambitne plany, koniecznie zaopatrz się w truskawki.

Kiedy unikać truskawek?

Osoby uczulone powinny unikać spożywania truskawek. Objawami alergii pokarmowej najczęściej są  pokrzywki i bolesne biegunki. Truskawek nie mogą jadać również osoby ze stwierdzoną nadwrażliwością na salicylany.

Zobacz także

SEKS- naturalna terapia zdrowotna. Dobroczynne właściwości!

Elwe

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Next Post

CISZA WYBORCZA: ile trwa, czego nie wolno robić, konsekwencje jej złamania

sob Cze 27 , 2020
Spread the loveJakie działania są złamaniem ciszy wyborczej i czym to grozi. W Polsce cisza wyborcza rozpoczyna się od północy przed dniem głosowania i trwa aż do zamknięcia wszystkich lokali wyborczych. W czasie ciszy wyborczej nie wolno m.in. rozpowszechniać materiałów wyborczych, zwoływać zgromadzeń, organizować pochodów i manifestacji, wygłaszanlć przemówień, prowadzić agitacji […]
Lodówki na Ceneo.pl