fbpx

Minister edukacji i nauki o szczepieniach, maseczkach, termometrach, płynach do dezynfekcji w szkołach od września

  • JKS
  • 23 sierpnia, 2021

Przemysław Czarnek minister edukacji i nauki w programie 1 Polskiego Radia wypowiedział się na temat szczepień uczniów oraz nowego roku szkolnego.

Przemysław Czarnek poinformował, że obecnie 30- 40% nastolatków jest zaszczepionych przeciw covid-19. Stwierdził, że taki poziom wyszczepialności można zawdzięczyć czerwcowej akcji promocyjnej w szkołach, która ma być kontynuowana od września.

W pierwszym tygodniu września dyrektorzy będą zbierać oświadczenia i deklaracje od rodziców w związku z decyzją o powstaniu w szkołach punktów szczepień w celu zaszczepienia uczniów.

Punkty szczepień w szkołach maja być zachętą, nie zamierzają uczniów zmuszać czy dzielić na zaszczepionych i niezaszczepionych.

Szkoły są przygotowane na przyjęcie uczniów od nowego roku szkolnego. Maseczki, termometry i płyny do dezynfekcji to wyposażenie placówek- no co poszło ponad sto milionów złotych.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco

Zapraszamy Ciebie do śledzenia nas na Facebooku, budujemy dużą społeczność niezależnych ludzi o poglądach wolnościowych i niezgadzających się z patologią społeczno -administracyjną w naszym Państwie.

Dołącz do grona obserwujących i bądź na bieżąco z naszymi działaniami.