fbpx

Pismo do pobrania.Odmowa opieki medycznej z powodu odmowy testu i nieokazania certyfikatu szczepienia.

  • JKS
  • 5 listopada, 2021

Coraz częstszym zjawiskiem jest odmowa udzielenia opieki medycznej w związku z odmową poddania się testowi przeciwko covid-19 oraz brakiem okazania certyfikatu szczepienia przeciw covid-19.

Ochrona naszego zdrowia jest zagwarantowana przez obowiązujące przepisy prawa.

Należy podkreślić, że odbywa się ona z naszych pieniędzy.

Opieka medyczna świadczona przez placówkę medyczną wynika ze złożonej deklaracji w ramach NFZ, jest obowiązkiem placówki i gwarantowanym prawem pacjenta.

Szczepienia przeciw Covid-19, jak również testy mają charakter dobrowolny.

Zmuszanie do wykonania testu, który jest badaniem klinicznym zaliczającym się do eksperymentu medycznego – badawczego lub szczepienia, które również jest badaniem klinicznym, a co za tym idzie eksperymentem medycznym leczniczym, stanowi jawne i rażące łamanie polskiego prawa.

Zgodnie z analizą prawną odmawianie dostępu do udzielanych przez placówkę świadczeń medycznych i przymuszanie do poddania się eksperymentom medycznym posiadając wiedzę o kategorycznym sprzeciwie pacjenta w powyższej materii, może narazić na odpowiedzialność dyscyplinarną, cywilną, administracyjną oraz karną.

Jeżeli znajdziecie się w takiej sytuacji możecie pobrać pismo ( wezwanie do udzielenia pomocy medycznej), które znajdziecie pod linkiem:

https://rebel24.pl/pismo-do-pobrania-odmowa-opieki-medycznej-z-powodu-braku-testu-i-nie-okazania-certyfikatu-szczepienia/

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco

Zapraszamy Ciebie do śledzenia nas na Facebooku, budujemy dużą społeczność niezależnych ludzi o poglądach wolnościowych i niezgadzających się z patologią społeczno -administracyjną w naszym Państwie.

Dołącz do grona obserwujących i bądź na bieżąco z naszymi działaniami.