fbpx
 

Wracają obostrzenia! 19 powiatów i wymóg posiadania zaświadczenia!

3
Spread the love

Restrykcje dla 19 powiatów. Wymóg posiadania zaświadczenia o przeciwwskazaniach medycznych do zasłaniania ust i nosa.

Minister zdrowia Łukasz Szumowski oraz wiceminister Janusz Cieszyński przedstawili szczegółowe restrykcje dla 19 powiatów, w których w ostatnim czasie odnotowano największą liczbę zakażeń koronawirusem. Powiaty zostały podzielone na “czerwone” (z większą liczbą zakażeń- 9 powiatów) i “żółte” (z mniejszą liczbą zakażeń- 10 powiatów).

“Czerwone” powiaty: ostrzeszowski, nowosądecki, Nowy Sącz, wieluński, pszczyński, Ruda Śląska, rybnicki,  Rybnik wodzisławski

W powiatach “czerwonych” wprowadzony ma być m.in. zakaz organizacji kongresów, targów, imprez kulturalnych, wydarzeń sportowych bez udziału publiczności oraz mają być zamknięte siłownie i ośrodki sanatoryjne. Również będą pozamykane kina. Trwać bedzie obowiązek noszenia maseczek w przestrzeni publicznej. W weselach, pogrzebach ma brać udział do 50 osób. W kościele podczas nabożeństw będzie mogła uczestniczyć 1 osoba na 4 metry kwadratowe, maksymalnie 150 na zewnątrz. Zapowiadane zmiany obejmą również restaurację – w powiatach “czerwonych” i “żółtych” będzie mogła z nich korzystać 1 osoba na 4 metry kwadratowe.

“Żółte” powiaty: wieruszowski, Jastrzębie Zdrój, jarosławski, Żory, kępiński, przemyski, cieszyński, pińczowski, Przemyśl oświęcimski.

W powiatach “żółtych” na weselach czy pogrzebach będzie mogło być  maksymalnie 100 osób. Ma zostać stworzony rejestr tego typu wydarzeń. W kinie będzie mogło przebywać do 25 proc. publiczności. Obowiązek zakrywania ust i nosa.

Resort ma opublikować projekt rozporządzenia ws. przywracania restrykcji dla powiatów z największą liczbą zakażeń, które mają obowiązywać od soboty.

Wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński zapowiedział, że od 1 września wprowadzony zostanie obowiązek posiadania zaświadczenia o przeciwwskazaniach medycznych do zasłaniania ust i nosa. Podkreślił, że liczba osób w takiej sytuacji powinna być bardzo niewielka.

Zobacz także 👇

Pokrzywdzony przez pandemię użył broni. Sprzedawca zmuszał go do założenia maski.

Elwe

3 thoughts on “Wracają obostrzenia! 19 powiatów i wymóg posiadania zaświadczenia!

  1. To śmiech na sali! Szumowski do.dymisji! Kto temu facetowi pozwolił decydować o 39 milionach Polaków! Wszystkie jego działania są wbrew konstytucji! Sam nje nosi maski bo nie ma objawów ale my mamy się podusić! Precz z tym gadem!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Next Post

A. Łukaszenka: "... ktoś mi tego wirusa podrzucił"! Nawiązał do wojny hybrydowej.

pt Sie 7 , 2020
Spread the lovePrezydent Białorusi Aleksandr Łukaszenka jest przekonany, że ktoś podrzucił mu koronawirusa. Mówił też o wojnie hybrydowej. Prezydent Białorusi dowiedział się, że przeszedł infekcję SARS-CoV-2 bezobjawowo, w momencie gdzie zachorowali jego domownicy. Prezydent Białorusi Alaksandr Łukaszenka jest przekonany, że ktoś podrzucił mu koronawirusa. “Skłaniam się ku opinii, że ktoś […]
Lodówki na Ceneo.pl