Z ostatniej chwili! Brać Górnicza oficjalnie odwołuje protest!

Z ostatniej chwili! Brać Górnicza oficjalnie odwołuje protest!

Spread the love

Brać Górnicza 16 maja miała wziąć udział w strajku. O tym pisaliśmy tutaj👇

Górnicy ze Śląska oraz z całej Polski szykując się do wyjazdu natrafiają na komunikat o jego odwołaniu!

Na grupie FB Brać Górnicza pojawił się post z zapytaniem o to, czy na grupie jest prawnik w związku z pilną sytuacją. Jednak został później usunięty.

Następnie na FB Brać Górnicza pojawił się komunikat:

“Niestety z paru względów musimy odwołać manifestacje w Warszawie:

-jak wszyscy dobrze wiemy Śląsk w ciągu ostatniego czasu stał się ogniskiem epidemii koronawirusa COVID-19 (30% zachorowań w skali kraju przypada na Śląsk)

  • niebezpieczna jest jazda samochodem w grupach po 4-5 osób, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się choroby powinniśmy ograniczyć liczbę osób w samochodach co jest niewykonalne,
  • pomimo tego, że większość z nas jest zdrowa lub przechodzi chorobę bezobjawowo, nie możemy narażać całego kraju na nagły wzrost zachorowań w związku z naszą manifestacją.

Brać Górnicza oficjalnie odwołuje wyjazd. Nie ponosimy odpowiedzialności za osoby, które na własną rękę pojadą do Warszawy.

Jako Brać Górnicza czekamy na plan naprawczy dla górnictwa, który ma być przestawiony przez rządzących do 10 czerwca. Mamy nadzieje, że zwróciliśmy na siebie uwagę rządzących i zdadzą sobie oni sprawę z powagi problemu polskiego przemysłu wydobywczego.

Pomimo braku naszego wyjazdu dalej wspieramy protest przedsiębiorców, mamy nadzieje na odniesienie sukcesu i dojście do kompromisu z rządzącymi.

Jednocześnie informujemy, ze strona Brać Górnicza zawiesza działalność na bliżej nieokreślony czas z przyczyn od nas niezależnych.

Szczęść Boże redakcja Braci Górniczej.”

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=2587736248116054&id=1413386242217733

Internauci są w szoku. Widać ich niezadowolenie. Nie mogą w to uwierzyć.

Wśród internautów padają pytania: jeśli protest został oficjalnie odwołany co na to wpłynęło? Internauci wymieniają: dobro pozostałych strajkujących, strach przed planowanym skierowanie strajkujących na kwarantanne, naciski z góry, oficjalne odwołanie, a reszta czyta między wierszami i wie, że ma być na miejscu.

Wielu deklaruje, że jedzie na Warszawę!

Ciekawostki Koronawirus Polityka