Zbigniew Boniek chce zaszczepić piłkarzy. Ale czy piłkarze tego chcą?

Spread the love

Na konferencji prasowej Prezesa RM inicjatywę szczepień poparł prezes PZPN Zbigniew Boniek.

“Inicjatywa dotycząca szczepień jest szalenie pozytywna. Sportowcy dbają o nasze samopoczucie, sportowcy sprawiają, że dzieci się z nimi identyfikują i chcą uprawiać sport wzorem swoich idoli. Wydaje mi się, że nie ma się czego wstydzić, a nawet powinniśmy być dumni, że chcemy zaszczepić naszych najlepszych sportowców, którzy nas reprezentują w międzynarodowych zmaganiach”.

“To jest dodatek, który daje psychiczną siłę. Jestem przekonany, że nasi sportowcy dzięki temu przedsięwzięciu będą silniejsi, bardziej pewni swoich organizmów i przysporzą nam jeszcze więcej radości. Gramy razem, sport nas wszystkich łączy i niech tak zostanie”.

Koronawirus COVID-19 był  przyczyną wywrócenia terminarzy piłkarskich w 2020 roku. Z powodu p(l)andemii koronawirusa przełożone zostały finały mistrzostw Europy, Copa America czy igrzyska olimpijskie w Tokio.  Ostatecznie termin większości ważnych turniejów została przesunięty na 2021 rok. Tak było także w wypadku piłkarskich mistrzostw Euro.

W ostatni  poniedziałek w Dzienniku Ustaw pojawiła się nowelizacja stosownego rozporządzenia Rady Ministrów mówiącego m.in. o kolejności w dostępie do szczepień. Dodano punkt o „członkach kadry narodowej polskich związków sportowych w sportach olimpijskich, zawodników przygotowujących się do igrzysk olimpijskich, paraolimpijskich lub igrzysk głuchych”.

To oznacza, że piłkarska kadra na Euro dostała formalnie pierwszeństwo w zaszczepieniu.

Prezes Boniek mówi: “chcemy zaszczepić naszych najlepszych sportowców”.

Ale czy sportowcy tego chcą?

 

 

 

Author: Kris

3 thoughts on “Zbigniew Boniek chce zaszczepić piłkarzy. Ale czy piłkarze tego chcą?

  1. Czy to jest rzeczywiscie Boniek? Cos mi tutaj nie gra. Ta postac jest mlodsza, nie te oczy, brak zmarszczek i workow pod oczami, nie ten owal twarzy, nie ten glos. Jest to podstawiona matrioszka.

  2. Bonio sportowcy to ludzie odpowiedzialni nikt nie musi ich naciskać ani szantażować szczepienia jak na razie są dobrowolne i kto chce niech się zaszczepi.Bonio nie wypowiadaj się w imieniu dorosłych ludzi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *