Uryna- ciekawostki o jakich nie miałeś pojęcia. Zobacz!

Uryna czyli mocz, naturalny płyn wydalony z organizmu ludzkiego. 
Stosowana w kontrowersyjnej metodzie leczenia wewnętrznej lub zewnętrznej zwanej urynoterapią.
Kiedyś bardzo doceniana przez osoby chore i chcące wzmocnić swoją odporność.

Teraz przedstawimy ciekawostki związane z uryną o których większość osób nie ma pojęcia. Są fascynujące!
Ser zakrapiany moczem.
Kiedyś w krajach takich jak: Niemcy, Szwajcaria, Holandia do niektórych gatunków sera żółtego w końcowej fazie produkcji dodawano mocz ludzki. Przyspieszał fermentacja sera i nadawał mu ostry smak.
Muzeum nocników.
Kiedyś w Niemczech, dokładniej w Monachium zostało założone muzeum nocników, które liczyło ponad 6 tys eksponatów. Znaczną część naczyń otrzymało od zbieraczy, niektóre z nich były wykonywane ze szlachetnych metali i kształtami przypominały rzeźby. Nocniku dawniej mniej służyły do oddawania moczu, a wiele bardziej do przechowywania uryny, aby lekarz mógł zająć się obserwacją i analizą moczu.
Sposób na potencję.
Kiedyś wierzono w sposób na poprawę męskiej niemocy. Małżonek mający problem z potencjał, celem jej poprawy oddawał mocz przez ślubną obrączkę.
Mocz jako tajemniczy atrament.
Kiedyś jak obowiązywała cenzura listów, używano moczu jako tajemniczego atramentu. Pióro napełniano uryną i pisano list. Aby odczytać taki list, adresat musiał zapisany papier trzymać nad świecą, wtedy tworzyła się na papierze krystalizacja. Kryształy zafarbowały się i można było odczytać treść. Pismo miało brązową barwę. Sposobem tym posługiwały się już ludy pierwotne.
W sukurs hodowcom.
Niektórzy amerykańscy hodowcy bydła i Koni, aby doprowadzić skórę i sierść swoich zwierząt do wspaniałego stanu dodawali do ich jedzenia łyżkę stołową ludzkiego moczu.
Złoty klej.
Kilka wieków temu w Zachodniej Europie znano tajemniczą produkcję złotego kleju. Którym można było skleić wszystko. Dokładny skład kleju był przekazywany ustnie i była to tajemnica dla ogółu. Wiadomo jednak, że jego głównym składnikiem był mocz.
Kosmetyk cór Koryntu.
Mieszkanki starożytnego Rzymu trudniące się najstarszym zawodem świata, za szczyt elegancji uważały przefarbowanie ciemnych włosów na kolor blond. Bazując na pomyślę z farbowanie tkanin wpadły na pomysł farbowania owłosienia.
Zwycięstwo nad tyfusem.
Epidemia tyfusu, która dotarła do jednego z francuskich więzień w 1944 r. spowodowała podczas wojny brak lekarstw i narażenie na śmierć więźniów. Uratował ich więzienny lekarz, który wstrzykiwał domiesniowo cierpiącym ich własny mocz. Dzięki temu epidemia została pokonana a więźniowie pozostali przy życiu.
Zęby jak perełki.
Dawniejsi Hiszpanie codziennie myli zęby własnym moczem, a przy okazji płukali nim gardło. Dzięki temu mieli zdrowe, białe i błyszczące zęby. Pisał o tym nawet słynny rzymski uczony Pliniusz Starszy.
Łatwiejszy poród.
Na Dalekim Wschodzie kobiety zaraz przed porodem piły mocz dziecka płci męskiej w wieku 4- 5 lat. Mocz małych chłopców zawierał oksytocynę. Miał on ma celu przyspieszyć skurcze macicy i ułatwić poród.
Mocz hartuje stal. 
W starożytnej Grecji oddawano mocz na świeżo wyrobiony miecz w celu zachowania stali.
Antidotum na szkodniki.
Starzy działkowicze i ogrodnicy w celu pozbycia się różnych szkodników i grzybów, owoce i warzywa spryskiwali moczem pochodzącym od zdrowego człowieka zmieszanym z wodą.
Egipski test ciążowy.
Egipcjanki, żeby sprawdzić czy są w ciąży używały moczu. Kilka ziarenek pszenicy polewały moczem kobiety, a inne moczem kobiety nie będącej w ciąży. Ziarenka pszenicy, które znacznie szybciej zakiełkowały stanowiły dowód na ciążę, gdyż kiełki tych ziarenek otrzymały od embrionu hormon wzrostu. W ten sposób wykrywano nawet bardzo wczesne ciążę.
Sekret artysty malarza.
Malarze aby odpowiednio zagruntować płótno używali własnej uryny. Nadawała ona sprężystość i trwałość.
Uryna w kosmosie.
W lutym 1988 r. znane pismo podało w oparciu o raport NASA, który jest amerykańskim organem rządu odpowiedzialnym za koordynację i realizację programu badań kosmicznych, że kosmonauci obok zaplanowanych i wykonywanych różnych czynności, mają także za zadanie picie własnej uryny w czystej formie. W ten sposób m.in. czynione były przygotowania do założenia kolonii w kosmosie ok. 2050 roku.
Tweed z moczem.
Słynąca z elegancji wełniana angielska tkanina tweed swoją renomę po części zawdzięcza także urynie. Która odpada wieków była używana w procesie produkcji tego materiału.
Tajemnica długowieczność Hunzów.
We wschodnim Pakistanie znajdowała się kraina Hunzów. Z racji nietypowego położenia geograficznego rozwinęli oni sposoby życia, jedzenia i myślenia tak szczególnie, że w pełnym zdrowiu żyli 150 lat. Kobiety Huzów w wieku 80 lat miały miesiączkę. Mężczyźni w wieku 90 lat zostawali ojcami. Przeprowadzali od wieków wielodniowy post podczas którego pili uryne. Wierzyli, że picie uryny regeneruje, uzdrawia i odmładza. U Huzów problem chorób, starości, niedołęstwa nie istniał.

Similar Posts

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Nieufny czytelnik czujnego
Nieufny czytelnik czujnego
4 lat temu

Jak Pani redaktor spróbuje sposobu Hiszpanów co do mycia zębów to uwierzę że działa