fbpx
 

Bezdomni do hoteli. Paryż.

Spread the love

Od wtorku obowiązują na terenie Francji ograniczenia w poruszaniu się. Do przemieszczania się potrzebne jest specjalne zezwolenie, w razie jego złamania, grozi grzywna 135 euro.

Policja francuska gorliwie zastosowała się do nowych przepisów i ukarała kilkoro bezdomnych za nie przestrzeganie zasad kwarantanny. Za ukaranymi wstawiło się szereg organizacji pozarządowych.
Mandaty zostały alunowane ale problem z bezdomnymi pozostał. Jak ich poddac kwarantannie? Tym bardziej, że francuskie władze oceniają, ża na Covid-19 jest zarażonych kilkadziesięciu bezdomnych. Ci, którzy nie wymagają hospitalizacji są czasowo zakwaterowani w specjalnych ośrodkach.


Dodatkowo Ministerstwo Mieszkalnictwa ogłosiło w czwartek rekwizycję pokoi w hotelach, w celu zakwaterowania bezdomnych. W Paryżu do końca tygodnia ma zostać w ten sposób udostępnionych prawie 200 pokoi.

żródło: https://www.challenges.fr/societe/coronavirus-des-sdf-verbalises-pour-non-respect-du-confinement_703506

Natomiast nie ma problemu z imigrantami z Algierii, Maroka i innych byłych kolonii francuskich. Ochoczo chcą i wracają do swoich ojczyzn. Chociaż niedawno krzyczano wszem i wobec: ” Wszyscy jesteśmy Francuzami”.

We Francji oficjalnie zakażonych jest prawie 11 tys osob.

Kris

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Next Post

Zakaz wstępu do lasu!

pt Mar 20 , 2020
Spread the loveNa podstawie ustawy o lasach z 1991 r. oraz ostatniej specustawy z 2 marca 2020 r. poszczególne zarządy lasów wprowadzają zakaz wstępu do lasów. Ze względu na zapobieganie rozprzestrzeniania się wirusa SARS-CoV-2. Dotychczas zrobiły to m.in Nadlleśnictwo Brzesko czy Nadleśnictwo Niepołomnice. Komentujący są z tego powodu mocno niezadowoleni. […]
Lodówki na Ceneo.pl