Bezdomni do hoteli. Paryż.

Spread the love

Od wtorku obowiązują na terenie Francji ograniczenia w poruszaniu się. Do przemieszczania się potrzebne jest specjalne zezwolenie, w razie jego złamania, grozi grzywna 135 euro.

Policja francuska gorliwie zastosowała się do nowych przepisów i ukarała kilkoro bezdomnych za nie przestrzeganie zasad kwarantanny. Za ukaranymi wstawiło się szereg organizacji pozarządowych.
Mandaty zostały alunowane ale problem z bezdomnymi pozostał. Jak ich poddac kwarantannie? Tym bardziej, że francuskie władze oceniają, ża na Covid-19 jest zarażonych kilkadziesięciu bezdomnych. Ci, którzy nie wymagają hospitalizacji są czasowo zakwaterowani w specjalnych ośrodkach.


Dodatkowo Ministerstwo Mieszkalnictwa ogłosiło w czwartek rekwizycję pokoi w hotelach, w celu zakwaterowania bezdomnych. W Paryżu do końca tygodnia ma zostać w ten sposób udostępnionych prawie 200 pokoi.

żródło: https://www.challenges.fr/societe/coronavirus-des-sdf-verbalises-pour-non-respect-du-confinement_703506

Natomiast nie ma problemu z imigrantami z Algierii, Maroka i innych byłych kolonii francuskich. Ochoczo chcą i wracają do swoich ojczyzn. Chociaż niedawno krzyczano wszem i wobec: ” Wszyscy jesteśmy Francuzami”.

We Francji oficjalnie zakażonych jest prawie 11 tys osob.

Author: Kris

1 thought on “Bezdomni do hoteli. Paryż.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *