Soda przepisy na: przeziębienie, migdały, kaszel i nie tylko…

Soda przepisy na: przeziębienie, migdały, kaszel i nie tylko…

Spread the love
Soda spożywcza, oczyszczona na wiele dolegliwości zdrowotnych!
 Poniżej lista wielu przepisów:
Przeziębienie
Rozrzedza wydzielinę z oskrzeli, łagodzi kaszel.
Skladniki: soda 1 łyżeczka, mleko 1 szklanka
Przygotowanie: Mleko podgrzać do temperatury, która nie oparzy podczas picia, nie przegotowywać, rozpuścić w nim sodę i wypić małymi łykami przed snem

Przy silnym kaszlu
Składniki: soda spożywcza 1/2 łyżeczki, smalec w wewnętrznej warstwy tłuszczu (niesolony) 1 łyżeczka, mleko 1 szklanka
Przygotowanie: Zagotować mleko, dodać sodę i smalec, starannie wymieszać i wypić niewielkim łyżkami. Przyjmować 2-3 razy dziennie przez posiłkiem.
Przed snem w czasie leczenia można nacierać klatkę piersiową smalcem (najlepiej kozim lub baranim). Po takim zabiegu należy włożyć najpierw bawełnianą koszulkę, a następnie wełniany sweter i położyć się do łóżka. Kuracja trwa do całkowitego wyzdrowienia.

Przy anginie, zapaleniu migdałków i zapaleniu gardła
Skladniki: soda oczyszczona 1/2 łyżeczki, sól 1 łyżeczka, 5% roztwór jodu na alkoholu 3-5 kropli.
Przygotowanie:
W szklance gorącej wody o temp. 80'C rozpuścić sól i sodę, dodać alkoholowy roztwór jodu lub 15-20 kropel 3% nadtlenku wodoru (wody utlenionej). Przegotowaną miksturą płukać gardło 3-4 razy dziennie. Kuracja trwa do całkowitego wyzdrowienia.

Przy przeziębieniu i kaszlu, ostrym i przewleklym zapaleniu gardła oraz innych zapalnych chorobach górnych dróg oddechowych, zatrucie oparami jodu, chloru pomagają inhalacje z roztworem sody.
Składniki:
Soda oczyszczona 1 łyżką stołowa, woda 1 litr.
Przygotowanie:
Wodę wlać do czajnika, zagotować, rozpuścić w niej sodę. Umjeść na dzióbku czajnika papierową rurkę i oddychaj oparami przez 10-15 minut. Po inhalacjach nie należy wychodzić na dwór.

Przy bólu gardła związanym z zaczynającym się przeziębieniem, anginą, zapaleniu gardła, krtani, przyzębia zaleca się płukanie roztworem z sody.
Składniki: soda oczyszczona 2 łyżeczki, soda 1 szklanka
Przygotowanie: w szklance gorącej wody starannie rozpuścić sodę, ostudzić i płukać gardło oraz jamę ustna 5-6 razy dziennie.


Przy katarze.
Na 1/4 szklanki wody wziać półlub całą płaską łyżeczkę sody, dodać 15-20 kropli 3% nadtlenku wodoru. Wziąć jednorazowo strzykawkę bez igły. Nabrać 2-3 cm3 płynu i wprowadzić go do każdego nozdrza z równoczesnym wciąganiem płynu. Nastepnie lekko przedmuchać nos i powtórzyć zabieg. Płyn przez zatokę sitową w okolicy czoła dociera do mózgu i wywołuje wrażenie ukłucia. Oznacza to, że mózg zaczyna aktywnie wchłaniać tlen atomowy z nadtlenku wodoru. Część płynu trafia do płuc, co jest ważne przy astmie oskrzelowej.

Zatkany nos zwłaszcza przewlekle to procesy zapalne zatok, uszu, płuc, oczów, a także bóle głowy, słaba pamięć, senność, zaburzenia procesów przemiany materii. Aby pozbyć się tego typu zaburzeń należy nauczyć się wykonywania następującego zabiegu:
wziąć szklankę cieplej z dodatkiem 1/4 łyżeczki sody i soli, wymieszać do całkowitego rozpuszczenia się i napełnić roztworem niewielki imbryk. Następnie pochylić się nad umywalką, przekręcić głowę na prawo i w dół tak, by prawe ucho nie było niżej niż prawe nozdrze, unieść dziubek czajnika do prawego nozdrza i zaciskując lewe oraz otwierając usta, wciąg prawym nozdrzem wodę, aż zacznie wyciekać ustami. Po wykorzystaniu połowy wody należy wyprostować głowę, wykonać kilka wdrchow ustami i szybkich wydechów przez nos. Potem przekręcić głowę na lewo i powtórzyć zabieg z drugim nozdrzem. Po zakończeniu płukania nosa pochylić się niżej i wykonać jeden wdech ustami, wydech nosem, unieść. A następnie opuścić głowę, by woda się wylała.

Schorzenia oczu.
Przy zapaleniu spojówek pomaga
wielokrotne płukanie oczu słabym 0,5-2% roztworem sody. Jedynym wacikiem przemywamy jedno oko.

Umieścimy z czasem również przepisy lecznicze na wiele więcej dolegliwości!

Źródło: Iwan Nieumywakin "Soda oczyszczona"

Czujne przepisy