fbpx
 

WHO- światowi liderzy przyspieszają dostęp do szczepionek na COVID-19. Zobacz kto!

4
Spread the love

24 kwietnia 2020 zostało zorganizowane wirtualne wydarzenie przez Światową Organizację Zdrowia, Prezydenta Francji, Przewodniczącego Komisji Europejskiej oraz Fundację Billa i Melindy Gatesów.

Podczas wydarzenia z udziałem szefów państw i światowych liderów zdrowia, dyrektor generalny WHO dr Tedros Adhanom Ghebreyesus ogłosił uruchomienie programu Access to COVID-19 Tools Accelerator lub ACT Accelerator. Jest to przełomowa współpraca mająca na celu jak najszybsze przyspieszenie rozwoju, produkcji i sprawiedliwej dystrybucji szczepionek, diagnostyki i terapii dla COVID-19.

Zatrzymamy COVID-19 jedynie poprzez solidarność”, powiedział dr Tedros. „Kraje, partnerzy zdrowotni, producenci i sektor prywatny muszą działać razem i zapewnić, że owoce nauki i badań przyniosą korzyści wszystkim”.

Źródło: WHO

Elwe

4 thoughts on “WHO- światowi liderzy przyspieszają dostęp do szczepionek na COVID-19. Zobacz kto!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Next Post

Śmierć Magellana - kartka z kalendarza.

pon Kwi 27 , 2020
Spread the love27 kwietnia 1521 r. Ferdynand Magellan na Filipinach pomagał jednemu lokalnemu wodzowi w inwazji na sasiednią wyspę. Został wtedy zabity zatrutą strzałą. Ferdynand Magellan portugalski żeglarz na służbie króla Hiszpanii miał cel: znależć nowa drogę do Wysp Korzennych. Po egzotyczne przyprawy z gałką muszkatałową na czele. Świat muzułmański […]