fbpx
 

Wyludniona Mekka.

Spread the love

W tym roku,z powodu koronawirusa, jesteśmy świadkami niespotykanych widoków. W Mekkce, wokół świątyni Al-Kaba nie ma tłumów!

Mekka jest 13 najczęściej odwiedzanym miejscem na ziemi, ze średnio 10 milionami turystów -pielgrzymów rocznie.
Odbycie pielgrzymki (hadż) do Mekki jest piątym filarem islamu. Taka pielgrzymka dla muzułmanina jest obowiązkowa pod warunkiem, że pozwala mu na to zdrowie i majątek.

Arabia Saudyjska

Czarny czworobok wokół którego gromadzą się pielgrzymi to światynia AL-Kaba. Pokryta jest czarnym jedwabiem, na nim są złote wersety z Koranu i wmurowany jest świety kamień Hadżar.

Rządy Arabii Saudyjskiej, które sprawują władzę nad świętym miejscem islamu koncesjonują dostęp do tego miejsca, pierwszeństwo mają muzułmanie.
Teraz miejsce jest prewencyjnie odkażane i myte 4 razy dziennie.


Jak możecie Państwo zobaczyć na transmisji wideo powyżej widać wyjątkowe pustki. Jak dotąd zawsze było tłoczno. Dochodziło nawet do tragedii z powodu nadmiaru pielgrzymów.

24 września 2015 roku zadeptanych zostało 717 pielgrzymów, a ponad 860 zostało ciężko rannych. W styczniu 2006 roku, zadeptanych zostało 364 pielgrzymów, a ponad trzystu zostało ciężko rannych. W roku 1997 zadeptanych zostało 340 pielgrzymów, a w roku 1994 – 270. Najwięcej, bo aż 1426 pielgrzymów zostało zadeptanych w czasie pielgrzymki w 1990 roku ( żródło: wikipedia).

Kris

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Next Post

WHO ogłosiło pandemie koronawirusa COVID-19

śr Mar 11 , 2020
Spread the loveWHO ( Światowa Organizacja Zdrowia) ogłosiła pandemie koronawirusa COVID-19. Do tej pory na świecie zmarło z powodu wirusa ok. 4,3 tys. osób. Wirus w gwałtownym tempie zaatakował 114 krajów. Obecnie w Polsce odnotowano 31 potwierdzonych przypadków.
Lodówki na Ceneo.pl