fbpx
 

1000 plus na wakacje od rządu. 7 mld zł. na wakacje Polaków.

1
Spread the love

Straty branży turystycznej, które spowodowały ograniczenia wprowadzone przez Rząd wynoszą ok. 400 mln zł.

Bon turystyczny w wysokości tysiąca złotych to sposób według Rządu na ratowanie wyniszczonej branży turystycznej.

Wypowiedzi Ministra Rozwoju- Jadwigi Emilewicz, oraz Wiceministra Rozwoju świadczą o tym, że to już pewne rozwiązanie dofinansowania wakacji na terenie Polski, a nawet sposób wsparcia na następne lata.

Jednak nie wszyscy będą mieć możliwość skorzystać z 1000 plus. Bon ma sfinansować w 90% budżet panstwa, a w 10% pracodawca. Taki bon będzie przysługiwał osobie zatrudnionej na umowę o pracę, osiągającej mniej niż ok. 5200 zł. brutto miesięcznie. Rząd zakłada udział państwa w finansowania na kolejne lata będzie coraz mniejszy. Ostatecznie na być finansowany przez pracodawcę.

Elwe

One thought on “1000 plus na wakacje od rządu. 7 mld zł. na wakacje Polaków.

  1. 5200 zł każdy pracujący.
    A jak jedna osoba na rodzinę czteroosobową pracuje?
    Np. zarabia 6000 zł już nie dostanie, a wy godzin na członka rodziny 1500 zł – nie będzie go stać na odpoczynek wakacyjny.
    Wg mnie powinno składać się oświadczenie o wysokości dochodów rodziny, przeliczać to na członka rodziny i uprawniać do dodatku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Next Post

Polscy Katolicy czekali na ten list - Kościół się przebudził!

wt Maj 12 , 2020
Spread the loveDo Polski dotarło przesłanie katolickich duchownych z Włoch. Ksiądz Grzegorz Śniadoch odczytał list Arcybiskupa Carlo Maria Vigano podpisany przez włoskich Kardynałów i Biskupów. Dotychczas polscy Katolicy byli zaniepokojeni postawą hierarchów Kościoła, którzy potulnie wykonywali nawet najbardziej absurdalne obostrzenia w związku z koronaterrorem. De facto zamknięto Kościoły, podczas gdy […]
Lodówki na Ceneo.pl